‌  AMBASADORKI

Janete Adamowski
Prezes Grupy Polsko Kanadyjskiego Towarzystwa Wzajemnej Pomocy,  V-ce Prezes Centrali PKTWP i przewodnicząca Rady Parafialnej Kościoła Św.Krzyża

Małgorzata Brol
Urodzona Lubuszanka, jednak od wielu lat mieszka w Kaletach na Śląsku. Poetka, pisarka, bajkopisarka, dokumentalistka. Pod koniec marca 2019 roku ukarze się jubileuszowy 7 tomik wierszy z uwagi na obchody 15- lecia Pracy Pisarskiej. Bardzo chętnie dołącza się do akcji charytatywnych. Swoje wiersze wysłała do zbiorowych Antologii  z których dochód ze sprzedaży przeznaczony został dwukrotnie na leczenie chorych poetek, a raz na ratowanie koni przeznaczonych na rzeź. W roku, w którym ogłoszono Papieża Jana Pawła II Świętym razem z Orkiestrą Dętą z Kalet brała udział w wielu koncertach Papieskich gdzie w przerwach prezentowała swoje wiersze o Papieżu.Dużo podróżuje, a powroty opisane są w kolejnych wierszach. Jest w trakcie pisania swej biografii oraz trzeciej powieści, gdzie swą bohaterkę umiejscowiła w Kalkucie. A jej największym marzeniem jest wyjazd do Indii.

Beata Deutschman
Absolwentka Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach przy Gliwickim Teatrze Muzycznym, egzamin eksternistyczny (2001). Zadebiutowała w Gliwickim Teatrze Muzycznym w spektaklu „Zorba” w reż. J. Szurmieja rolą Dziewczyny w 1996 r.
Otrzymała "Złotą maską" za rolę Pani Smith w „Łysej śpiewaczce”, pierwszą nagrodę dla najlepszego nauczyciela teatru nadawaną przez Akademię Sztuk Teatralnych „KABAJ”, nagrodę od Towarzystwa Przyjaciół Teatru Zagłębia – Kreaton oraz tytuł „Osobowość Kultury Sukcesu”.Ilona Kanclerz
Urodzona na Śląsku, projektantka, twórczyni multimedialna, doktor sztuki.
W pracy artystycznej oraz dydaktycznej porusza tematy rozwoju sztuki współczesnej poprzez wzrost znaczenia sztuki regionalnej.
Wspiera młodych twórców. Promuje kulturę i sztukę Śląska.
Tworzone przez nią projekty jak „Moda na Śląsk”, „Kobieta Sukcesu” czy „Nowe Katowice” na trwale zmieniają wizerunek  regionu na nowoczesny i kreatywny.
Jej działania mają zasięg ponadregionalny a prace i aktywności prezentowane także za granicą Polski.
Jest wydawcą i redaktorem naczelnym „Magazynu Modny Śląsk”.


Agnieszka Łapaj
Pochodzi, mieszka i pracuje w Zawierciu.
Z wykształcenia mgr ekonomii, specjalizacja - bankowość finanse oraz turystyka i hotelarstwo. Od 18 lat zaangażowana w biznes rodzinny.
Jest w Zarządzie czterogwiazdkowych hoteli (Villa Verde Congress & SPA w Zawierciu orazi Verde Montana Wellness & SPA w Kudowie Zdroju),a od dwóch lat również w Rzemieślniczym Browarze Jana. Produkcja z naturalnych surowców piwa znajduje się w Zawierciu tuż obok hotelu.
Wolny czas lubi spędzać aktywnie, lubi wszelkie sporty wodne: wakeboard, kitesurfing, jet ski. Lubi wyprawy błotne samochodem 4x4, ale również dalekie wyprawy turystyczne ogólnie. Poszukuje przyjemności w dobrym kinie, fascynuje się ludźmi.

Anna Rehlich 

Lokalna liderka, społeczniczka, współzałożycielka i pierwsza Prezeska Klubu Hokeja Na Lodzie Kobiet „KOJOTKI” Naprzód Janów Katowice. Utworzyła pierwsze juniorskie drużyny hokejowe dziewcząt w Polsce, które dziś z powodzeniem biorą udział w rozgrywkach kobiecej ekstraklasy. Fundatorka Fundacji NAPRZÓD JANÓW KATOWICE i Ambasadorka marki największego młodzieżowego klubu hokejowego w Polsce.  Organizatorka wielu akcji charytatywnych w tym: Hokej Od Serca, czyli wielki mecz charytatywny Artyści vs.Przedsiębiorcy. Wolontariuszka Fundacji WSPIERAMY MARZENIA. Członkini Zarządu Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie, Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz Wiceprzewodnicząca Komisji ds.Hokeja Kobiet. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania GWSH, studiów podyplomowych z Zarządzania Projektami UE oraz Audytu i Kontroli Wewnętrznej.