‌  AMBASADORKI

Janete Adamowski
Prezes Grupy Polsko Kanadyjskiego Towarzystwa Wzajemnej Pomocy,  V-ce Prezes Centrali PKTWP i przewodnicząca Rady Parafialnej Kościoła Św.Krzyża

Małgorzata Brol
Urodzona Lubuszanka, jednak od wielu lat mieszka w Kaletach na Śląsku. Poetka, pisarka, bajkopisarka, dokumentalistka. Pod koniec marca 2019 roku ukarze się jubileuszowy 7 tomik wierszy z uwagi na obchody 15- lecia Pracy Pisarskiej. Bardzo chętnie dołącza się do akcji charytatywnych. Swoje wiersze wysłała do zbiorowych Antologii  z których dochód ze sprzedaży przeznaczony został dwukrotnie na leczenie chorych poetek, a raz na ratowanie koni przeznaczonych na rzeź. W roku, w którym ogłoszono Papieża Jana Pawła II Świętym razem z Orkiestrą Dętą z Kalet brała udział w wielu koncertach Papieskich gdzie w przerwach prezentowała swoje wiersze o Papieżu.Dużo podróżuje, a powroty opisane są w kolejnych wierszach. Jest w trakcie pisania swej biografii oraz trzeciej powieści, gdzie swą bohaterkę umiejscowiła w Kalkucie. A jej największym marzeniem jest wyjazd do Indii.

Beata Deutschman
Absolwentka Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach przy Gliwickim Teatrze Muzycznym, egzamin eksternistyczny (2001). Zadebiutowała w Gliwickim Teatrze Muzycznym w spektaklu „Zorba” w reż. J. Szurmieja rolą Dziewczyny w 1996 r.
Otrzymała "Złotą maską" za rolę Pani Smith w „Łysej śpiewaczce”, pierwszą nagrodę dla najlepszego nauczyciela teatru nadawaną przez Akademię Sztuk Teatralnych „KABAJ”, nagrodę od Towarzystwa Przyjaciół Teatru Zagłębia – Kreaton oraz tytuł „Osobowość Kultury Sukcesu”.Ilona Kanclerz
Urodzona na Śląsku, projektantka, twórczyni multimedialna, doktor sztuki.
W pracy artystycznej oraz dydaktycznej porusza tematy rozwoju sztuki współczesnej poprzez wzrost znaczenia sztuki regionalnej.
Wspiera młodych twórców. Promuje kulturę i sztukę Śląska.
Tworzone przez nią projekty jak „Moda na Śląsk”, „Kobieta Sukcesu” czy „Nowe Katowice” na trwale zmieniają wizerunek  regionu na nowoczesny i kreatywny.
Jej działania mają zasięg ponadregionalny a prace i aktywności prezentowane także za granicą Polski.
Jest wydawcą i redaktorem naczelnym „Magazynu Modny Śląsk”.


Agnieszka Łapaj
Pochodzi, mieszka i pracuje w Zawierciu.
Z wykształcenia mgr ekonomii, specjalizacja - bankowość finanse oraz turystyka i hotelarstwo. Od 18 lat zaangażowana w biznes rodzinny.
Jest w Zarządzie czterogwiazdkowych hoteli (Villa Verde Congress & SPA w Zawierciu orazi Verde Montana Wellness & SPA w Kudowie Zdroju),a od dwóch lat również w Rzemieślniczym Browarze Jana. Produkcja z naturalnych surowców piwa znajduje się w Zawierciu tuż obok hotelu.
Wolny czas lubi spędzać aktywnie, lubi wszelkie sporty wodne: wakeboard, kitesurfing, jet ski. Lubi wyprawy błotne samochodem 4x4, ale również dalekie wyprawy turystyczne ogólnie. Poszukuje przyjemności w dobrym kinie, fascynuje się ludźmi.