Traktując Kudowę Zdrój jako weekendowe miejsce wypadowe po bliższej i dalszej okolicy można naprawdę wiele zwiedzić i to w stosunkowo krótkim czasie. My postawiliśmy na piękne widoki i pieszą wycieczkę w pierwszym dniu pobytu. Błędne Skały i Strzeliniec to doskonałe miejsca do podziwiania widoków oraz wędrówki wzdłuż bloków skalnych o przeróżnych, fantastycznych kształtach. Na trasie Błędnych Skał znajduje się punkt widokowy nieopodal górnych parkingów na które ruch odbywa się wahadłowo o podanych godzinach. Można też dotrzeć tam pieszo w zależności od możliwości czasowych i kondycyjnych. Przed wejściem do labiryntu skalnego należy uiścić opłatę w kasie a następnie  można rozpocząć mierzenie się ze skalnymi szczelinami. W niektórych miejscach jest tak wąsko, że trzeba ściągnąć plecak i dokładnie wpasować się w otwór między skałami wykonując przeróżne figury. Jest przy tym śmiechu jest co niemiara. To doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych. Szkoda, że tak szybko się kończy ten naturalny tor przeszkód pomiędzy skałami.

Dla zachowania jak najdłużej  cudownej atmosferę wędrowania po górach weszliśmy na Strzeliniec, który zalicza się do korony Gór Polski. Po dotarciu do schroniska na Strzelińcu warto dokładnie się rozejrzeć wokoło bo widoki są przepiękne. Można się nimi delektować. Po tak uroczo spędzonym czasie na łonie przyrody w otoczeniu gór wróciliśmy do naszej bazy noclegowej w Kudowie Zdroju.

W kolejnym dniu wybraliśmy się na jednodniową autokarową wycieczkę do Pragi za jedyne 60 zł za osobę. To było już nasze kolejne zwiedzanie stolicy Czech, ale tym razem z przewodnikiem. Gorąco polecam bo naprawdę dużo cennych informacji o kulturze i historii można się dowiedzieć w trakcie zwiedzania.