Z cyklu "Klubowiczki piszą":

Elżbieta Nowowiejska-Bijak


Na ostatnim spotkaniu klubowym miałam przyjemność zaprezentować platformę body key ,którą mam w swoim portfolio. Temat okazał się bardzo trafny ponieważ przed nami letni sezon urlopowy. Wiele z nas zaczyna myśleć o zgubieniu  kilku lub nawet kilkunastu kilogramów zgromadzonych zimową porą. Chcemy lepiej prezentować się w letnich stylizacjach i kostiumach kąpielowych. Na pomoc przychodzą różne przypadkowe diety. Zastanawiamy się czy dieta kapuściana będzie hitem tego sezonu czy może dieta proteinowa lub dieta gwiazd Hollywoodu.

Każda z nas jest inna. Mamy różny tryb życia, lubi inne potrawy, posiada  inną kondycję fizyczną i…. inne geny. Tyle zmiennych powoduje, że dieta powinna być bardzo indywidualnie dostosowana. Polecam zgłębić temat platformy Body Key, która łączy  ze sobą to co mówi do nas nasz organizm czyli badanie genetyczne oraz dostosowanie diety do naszych preferencji żywieniowych, sportowych oraz stylu życia.

Informacja z wyników DNA mówi o tym  jak powinna być zbilansowana nasza dieta włączając w to węglowodany, tłuszcze i białko. Program utraty wagi jest obsługiwany przez ekspertów poprzez platformę internetową, którą możemy mieć zawsze pod ręką w urządzeniach mobilnych. Jest to ogromna wygoda. Na platformie podane są przepisy specjalnie dla naszego organizmu. Jeżeli nie mamy ochoty na proponowany posiłek możemy wyszukać taki, który nam pasuje spośród tysiąca przepisów. Osobiście jest to dla mnie ogromny atut, ponieważ nieraz ‘’ inne diety’’ ograniczały moją wolność wyboru jedzenia.

Eksperci łącza także nasze preferencje odnośnie aktywności fizycznej z wynikami badania dotyczącego stopnia intensywności ćwiczeń, która pozwala na obniżenie lub stabilizacje wagi. Powstaje wtedy plan ćwiczeń. Za dodatkową aktywność fizyczną otrzymujemy możliwość zjedzenia nadprogramowego posiłku. Może to być owoc, przekąska lub jakiś słodycz.

Dostęp do platformy  jest nielimitowany, raz na całe życie co oznacza, że możemy robić przerwy w programie i wracać do niego ( np. w przypadku ciąży jest to bardzo wygodne).

Uważam, że podstawowym atutem tej diety jest to, że zmienia nasze nawyki dotyczące jedzenia i sportu w mało inwazyjny sposób. Jak to powiedziała jedna z naszych klubowiczek po mojej prezentacji : ” Dieta zaczyna się w głowie.”  Według mnie dieta, która staje się nawykiem powoduje to, że nie wracamy już do poprzedniej wagi i cieszymy się piękną sylwetką cały czas.

 

Proponuję kilka interesujących materiałów do pooglądania:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,v/genodieta,1284278.html– o genodietach w Dzień Dobry TVN

http://www.amwaymedia.eu/pl/media/1064-bodykey-bodykey-by-nutrilite-naukowy  - poznaj markę

www.bodykey.pl – platforma Bodykey

Po więcej szczegółów zapraszam do siebie : elzbietanowowiejskabijak@gmail.com