W trosce o zdrowie naszych oczu zachęcam bardzo serdecznie do bezpłatnego przebadania wzroku na specjalistycznych urządzeniach na najbliższym spotkaniu klubowym. Istnieje też możliwość profesjonalnego doboru oprawek i szkieł okularowych.

Każdy z nas doskonale wie, że naszym najważniejszym zmysłem jest wzrok. Od niego praktycznie uzależniona jest jakość życia. Zanim  pojawią się pierwsze problemy, najczęściej bagatelizujemy ten niezaprzeczalny fakt. Tak też było w moim przypadku. Zanieczyszczone środowisko w którym żyjemy, klimatyzacja, praca przed komputerem czy oglądanie telewizji robi swoje, dotkliwie zaznaczając swoją obecność na naszych oczach. Osłabiony wzrok, pogarszające się widzenie czy pieczenie i łzawienie oczu to najczęściej pierwsze sygnały, których nie powinniśmy lekceważyć, a jednak robimy inaczej, wiem to z autopsji.

Najlepiej nie przeciągać w czasie ile się tylko da  spotkania z okulistą lecz zapisać się na wizytę już teraz tak dla siebie, dla skontrolowania czy wszystko jest w porządku. Dzisiaj już wiem, że współczesna  medycyna w połączeniu z nowinkami techniki może zdziałać naprawdę wiele. Lekarz po rutynowym badaniu może zalecić skuteczne ćwiczenia wspomagające wzrok, stosowanie preparatów leczniczych bądź też wypisać receptę na okulary do noszenia ciągłego lub czasowego. Niezależnie od tego jaka będzie diagnoza, należy ją usłyszeć jak najszybciej, aby móc skutecznie leczyć się i pomagać swoim oczom.

W literaturze fachowej znalazłam informację, że osoby, które nie noszą okularów ani soczewek kontaktowych, mają mniej niż 40 lat powinny raz na 2 lata zgłosić się do lekarza okulisty i podać standardowym badaniom. Natomiast osoby po 40 roku życia powinny co najmniej raz w roku udać się do okulisty na rutynowe badania. Dbałość o nasz wzrok to nie tylko regularne wizyty u okulisty, lecz również a raczej przede wszystkim higiena pracy przy komputerze, odpowiednia dieta oraz  zdrowy styl życia.

Osobiście przekonałam się o tym, że nie należy zapominać o stosowaniu okularów przeciwsłonecznych, które chronią nasz wzrok. Jednakże, aby były skuteczne i działały profilaktycznie muszą pochodzić ze sprawdzonego źródła najlepiej salonu optycznego. Najlepiej szerokim łukiem omijać bazar i supermarkety oferujące w bardzo kuszących, niskich cenach okulary przeciwsłoneczne, które posiadają jedynie zadeklarowane filtry przeciwsłoneczne. Niestety, po poddaniu ich stosownej kontroli okazuje się, że po filtrach ani śladu.

Nie bez znaczenia jest również kształt oraz wielkość oprawek okularowych. Dobrze dobrane nie tylko skutecznie będą nam służyć, ale spowodują, że będziemy wyglądać lepiej i bardziej profesjonalnie. Dobrane do typu twarzy umiejętnie ją kształtują wydobywając z nas to co najlepsze. Pomimo, że noszę okulary jedynie do czytania to muszę przyznać, że jestem z nich bardzo zadowolona. 

Z perspektywy moich doświadczeń ze wzrokiem uważam, że powinniśmy dbać o swoje oczy,  poddawać je badaniom kontrolnym oraz uwzględniać zalecenia lekarskie, które otrzymamy regularnie odwiedzając gabinet okulistyczny.

Na najbliższym spotkaniu będziemy gościć przedstawiciela firmy Quest-Optica Pana Tomasza Stasiła