Trzeba przyznać, że jesień w tym roku jest  wyjątkowo piękna. Zachwyca nie tylko kolorami, ale także słońcem i wysoką temperaturę. To idealny czas na zwiedzanie ogrodów, ponieważ nie są tak tłumnie odwiedzane jak latem a ich pięknem można się spokojnie zachwycać.

W niedzielę pojechaliśmy do Pisarzowic niedaleko Bielska-Białej, aby pospacerować po ogrodzie japońskim. Przed wejściem do ogrodu znajduje się stosunkowo duży parking a za nim cześć handlowa, gdzie można zakupić  krzewy i rośliny oraz różnego typu akcesoria. Obok prowadzi ścieżka do głównego ogrodu pełnego drzewek bonsai, azali i wiśni. Dookoła skałki, mały wodospad i kamienie tworzą typowy dla ogrodów japońskich klimat. Nad stawem wyłaniają się dwa mostki, które dopełniają krajobraz tego miejsca. Doskonały widok rozpościera się z tarasu kawiarni, gdzie można podziwiać piękną przyrodę i wygrzewać się w słońcu. Teren ogrodu jest stosunkowo niewielki i cały spacer zajmuje maksymalnie 15 minut.

Doskonałym uzupełnieniem zwiedzania jest skorzystanie z oferty herbaciarni, która podobnie jak ogród ma swój klimat i styl. Jest się czym tu zachwycać.  Oprócz dużego wyboru herbat, napijemy się tutaj dobrej kawy i zjemy pyszne, świeże ciasta oraz różnego typu przekąski.

Dla rodzin z dziećmi wewnątrz herbaciarni znajduje się kącik zabaw a na dworze plac zabaw. Jeżeli tylko trafimy na spokojniejszy dzień możemy tu wypocząć i nacieszyć się pięknym widokiem otaczającej przyrody skomponowanej w stylu japońskim.