3 stycznia 2015r. w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu miał
 swoją premierę spektakl  ”Boeing, Boeing” realizowany w ramach projektu Scena inicjatyw Aktorskich.

Komedia
 Marca Camoletti znana jest i chętnie wystawiana praktycznie na całym świecie, również i w Polsce.


W tym konkretnym przypadku dodatkowym atutem jest porywający do nieustannego śmiechu przekład tekstu autorstwa Bartosza Wierzbięty.

Talent tego autora przekładów mogliśmy wcześniej już poznać w polskiej wersji filmu „Shrek”. Bohaterem sztuki jest Maks, któremu wydaje się, że znalazł sposób na uprawianie poligamii. Jego patent, jak o nim mówi wydaje się absolutnie doskonały i można z niego korzystać bezstresowo. Jak to zwykle w życiu bywa to co wydaje się nam tak oczywiste i łatwe do zrealizowania prawie nigdy takim nie jest w rzeczywistości. Ale nie warto uprzedzać faktów, bo być może Maks jest jeszcze bardziej pomysłowy niż się początkowo ujawnił w rozmowie z kolegą z dawnych lat.

Jak naprawdę wyglądało życie  Maksa zobaczyłam  dopiero dzień po premierze ,wybierając się z mężem  na ten spektakl. Co mogę powiedzieć o tej komedii, własnymi słowami?

Przede wszystkim to, że w ramach zakupionych biletów  otrzymaliśmy  2 godziny 40 min (z jedną przerwą) nieustannego dobrego humoru i fantastycznej gry aktorskiej. Salwy śmiechu, gromkie brawa roznoszące się po widowni. Była to komedia  z kategorii tych łatwych, lekkich i przyjemnych, podczas której , doładowujemy się  pozytywną energią.  Moim zdaniem ta sztuka to mile spędzony czas połączony z pewniakiem w postaci doskonałego nastroju na resztę dnia i nie tylko. Jak dla mnie super. Serdecznie zachęcam do oglądnięcia tej właśnie sztuki w Teatrze Zagłębia Zgodnie z moim planem na 2015 rok to pierwsze noworoczne  i nie jedyne wyjście do teatru, na który chcę zawsze wygospodarować czas.

Mam pełną świadomość, że na sukces tego spektaklu, przyczyniło się wiele osób. Na stronie internetowej teatru jest szczegółowy opis.

 

Jeszcze raz dziękuję za bardzo miło spędzony czas, wspaniałą grę aktorską i jak zwykle świetną atmosferę tego teatru.