Dzisiaj wieczorową porą miałam okazje w SNiBA w Katowicach  przeprowadzić warsztaty nt „Pobudzania twórczego potencjału, myślenia i działania” dla Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz projektu Businesswoman. Natomiast  prowadzony przeze mnie Klub Kobiet Biznesu „Kultura sukcesu” objął patronat nad tym wydarzeniem.

Od lat  kreatywność towarzyszy mi w życiu, w tym co robię i jakie podejmuje decyzje. Zawsze fascynowała mnie możliwość myślenia czy generowania  pomysłów w sposób nieszablonowy. Wierzyłam i nadal wierzę w swoją kreatywność oraz w to, że należy pozwolić sobie na myślenie dywergencyjne po to by popatrzeć również na problemy w sposób rozwojowy. Osobiście korzystam z wielu ćwiczeń pobudzających kreatywności. Często je wykorzystuje podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów czy treningów.

Na początku każdych zajęć mam dla uczestników dwa bardzo pozytywne twierdzenia. Jedno z nich to fakt, że wszyscy jesteśmy kreatywni, a drugie to informacja o tym, że możemy nieustannie rozwijać się w tym kierunku. Zazwyczaj tak dozuję ćwiczenia, aby na początku rozbudzić te umiejętności, a następnie rozwijać je. Jeszcze raz dziękują za zaproszenie.