Katarzyna Nosowska jest osobą rozpoznawalną, głównie jako wokalistka i autorka tekstów. „A ja żem jej powiedziała” to debiutancka książka, pełna odniesień do życia piosenkarki, przemyśleń i prób rozliczenia się z tym co się wydarzyło. Czytelnikowi towarzyszy odczucie, że autorka książki „oczyściła się” z trudów przeszłości.

Najpierw pisała o tym na  swoim  blogu, a następnie zbierając ten materiał w całość wydała książkę. Teksty są napisane w żartobliwej formie choć poruszają często trudne i skomplikowane tematy. Odnoszą się chwilami do życia celebrytów, trendów ogólnie przyjmowanych za modne i sytuacji, których doświadczała autorka. Każdy temat z życia wzięty, który opisuje Katarzyna Nosowska stanowi odrębny rozdział z tytułem naprowadzającym na zagadnienie.

Trzeba przyznać, że autorka jest baczną obserwatorką .W  sposób dosadny, ale równocześnie lekki za sprawą zabawnej formy pisarskiej opisuje i komentuje swoje życie. Łatwość przekazu, żartobliwa, prześmiewcza forma sprawia, że od książki nie sposób się oderwać (przynajmniej ja tak miałam) do momentu, aż trafimy na  stronę 208  i to już koniec autoironicznej historii z życia wziętej. Ze swej strony polecam książkę.

Tytuł:

„A ja żem jej powiedziała”.


Autorzy

Katarzyna Nosowska