Oczekując w restauracji na zamówioną potrawę sięgnęłam  po kolejną książkę, a w zasadzie po jej  ostatni rozdział. „Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie” Franka Bettgera należy do tych książek, które wciągają czytelnika bez reszty. To prosto, lekko napisany poradnik jak stać się  jednym z najlepszych sprzedawców, napisany przez człowieka, który sam na swoich błędach i wyciąganych wnioskach rozwijał się jako handlowiec.

Wyrobienie własnego stylu oraz praca nad efektywnymi technikami sprzedaży ma kolosalne znaczenie. Autor książki podaje wiele przykładów, dokładnie je analizuje oraz formułuje gotowe wskazówki (zamieszczone pod każdym z rozdziałów) jak być efektywnym w biznesie. Szczególny nacisk kładzie na entuzjazm, który powinien wychodzić od nas samych oraz działanie z wiarą w siebie i swoje możliwości zawsze i bezwzględnie połączone z uczciwością.

Psychologia biznesu dokładnie opisuje takie mechanizmy działania jednakże ta książka przedstawia  konkretne sytuacje z życia handlowca dzięki czemu łatwiej zapamiętać intencje autora i dawane przez niego rady. Autor podkreśla również znaczenie  budowania kontaktów oraz trwałych relacji z klientami. Choć książka została napisana dość dawno, to zawarte w niej porady nic nie straciły z aktualności. Osobiście gorąco polecam.

Tytuł

Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesieAutor

Frank Bettger