Pamiętam doskonale jak  po raz pierwszy sięgnęłam po książkę „Jak zdobywać przyjaciół i zjednywać sobie ludzi?” D. Carnegie. Byłam zafascynowana prostymi, acz bardzo skutecznymi zasadami rządzącymi relacjami międzyludzkimi. Ta książka od razu po przeczytaniu trafiła na stałe do mojej osobistej biblioteczki.

Tym razem sięgnęłam po nauki wielkiego mistrza zarządzania potencjałem ludzkim, ale już w wydaniu jego następców. Minęło ponad 60 lat od śmierci Carnegie’go, ale programy i kursy, które opracował dalej są wykorzystywane do pracy z ludźmi i ich relacjami. To samo dotyczy książki „Jak tworzyć doskonałe relacje” stanowiącej zbiór  porad opisanych w praktyczny sposób z podsumowaniem po każdym z dziesięciu rozdziałów. Znajdziemy tu informacje dotyczące budowania osobistej charyzmy, radzenia sobie z konfliktami, nawiązywania i utrzymywania relacji z innymi czy tworzenia zespołu.

Porady są bardzo życiowe, praktyczne i do zastosowania od zaraz, choć czasami na efekty trzeba trochę poczekać. Książka  jest typowym podręcznikiem dobrych relacji, w którym etyka, zainteresowanie drugim człowiekiem przy jednoczesnej szczerości i autentyczności stanowią  podstawę naszej egzystencji. Jak dla mnie książka zdecydowanie warta przeczytania

Tytuł:

„Jak tworzyć doskonałe relacje. Zdobądź zaufanie i wpływaj na ludzi” 


Autor

Dale Carnegie