Dwa dni temu napisała do mnie Pani prosząc o polecenie książki, która da przysłowiowego „kopa” oraz pomoże rozprawić się z brakiem pewności siebie. Obiecałam, że w najbliższym czasie napiszę recenzje książki, która moim zdaniem doskonale wpisuje się w potrzeby mojej znajomej z FB.

Wykorzystując piękną pogodę  zasiadłam wygodnie w fotelu i zaczęłam czytać książkę Rafała Kołodzieja „Uwolnij pewność siebie”. Nie oderwałam się od tekstu do samego końca, ponieważ konstrukcja książki sprawia, że płynnie przechodzi się od konkretnego tematu do opisu ćwiczeń, które warto wprowadzić do swojego codziennego życia.

Autor przekonuje nas czytelników, że każde dziecko rodzi się z pewnością siebie dlatego też nie należy koncentrować się na tworzeniu tej umiejętności, ale raczej na jej odzyskiwaniu.  Konkretne motywujące przykłady oraz różnorodność ćwiczeń powodują, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Jest to typowy praktyczny poradnik rozwoju osobistego „lekko napisany” bez naukowych sformułowań, ale za to z praktycznymi wskazówkami i poradami. Osobiście gorąco polecam.

Tytuł

Uwolnij pewność siebie
Autor

Rafał Kołodziej