Zazwyczaj sama wybieram książkę którą chcę przeczytać. Tym razem było inaczej. Dostałam ją od koleżanki w prezencie. Muszę przyznać, że książka jest wręcz idealna dla wszystkich zabieganych, goniących za lepszą wersją siebie i w nieustannych długach. Żyjących na kredyt i kupujących wciąż więcej i więcej. To książka o paradoksalnej gonitwie za rzeczami materialnymi, które w efekcie końcowym nie cieszą. Refleksje na ten temat przychodzą zbyt późno.

Wspomniana książka jest takim ostrzeżeniem przed pochłonięciem nas przez lepiej, mocniej, więcej i szybciej. Te przymiotniki mogą nam zrujnować życie a na pewno zdrowie. Tak też stało się w przypadku autorki książki, która zmieniła wiele po jednym telefonie ze słowami „ma pani stwardnienie rozsiane”. Dom i życie na kredyt, nieustanne zakupy - wszystko to musiało ulec zmianie. Po co? By ustabilizować swoje życie, poczuć co naprawdę jest ważne. Codzienna joga, mniej zakupów odzieżowych, większy ład i porządek – to da się zrobić. W jaki sposób? Courtney Carver na własnym przykładzie opisuje w jaki sposób można sobie z tym poradzić. Jest autorką koncepcji „333” jeżeli chodzi o ubieranie się bo z tym też mamy często duży problem kupując zbyt dużo. Warto poznać  proponowany przez autorkę sposób ubierania się. To bardzo wychowuje i trzyma w ryzach osoby, które są ogarnięte ciągłym kupowaniem zwłaszcza ubrań.

Książka jest napisana w lekki sposób a po każdym rozdziale czerwoną czcionką jest wyszczególnione podsumowanie. To książka w stylu od siebie dla innych. Czyli dzielenie się swoimi doświadczeniami ku przestrodze. Jest też puenta chcąc mniej i żyjąc bez kredytów dostrzegamy i zaczynamy cenić to co najważniejsze: miłość i dobre relacje.

Pozycja zdecydowanie skierowana dla tych którzy  walczą z takimi problemami i trudnościami bo to taki drogowskaz jak żyć i co z sobą zrobić. Dla osób wyzwolonych ze szponów „więcej” książka może wydawać się monotonna, wręcz nudna. Czasami odniosłam wrażenie, że pewne treści się powielają.

W mojej opinii dobra jako jedna z pierwszych pozycji podejmująca problem nadmiernej materializacji życia i przywiązania do kredytów oraz życia w ciągłym chaosie.

Tytuł:

„Duchowa prostota. Jak mieć więcej, mając mniej ”


Autor

Courtney Carver