Autorka książki jest profesorem psychologii na Uniwersytecie Standforda.. Carol Dweck już w pierwszym rozdziale bardzo dokładnie charakteryzuje dwa, bardzo odmienne od siebie podejścia do życia; nastawienie na rozwój oraz na trwałość.

Obydwa podejścia mają silny wpływ na osiągane przez nas rezultaty. W pierwszym przypadku możemy mówić o długotrwałym  procesie zmian, które sprzyjają osiąganiu sukcesu. Natomiast drugi sposób, czyli nastawienie na trwałość może dawać na początku dobre efekty, ale później zdecydowanie spowalnia efektywność osobistą. Posiadanie szczęścia czy talentu  bez pracy nad własnym rozwojem może okazać się zgubna w skutkach.

Autorka bardzo dokładnie opisuje dwa rodzaje nastawienia w życiu osobistym i zawodowym, w sporcie, w procesie nauczania i wychowania a także w relacjach międzyludzkich. Skutki stosowania jednego i drugiego nastawienia są bardzo dobitnie przekazane przez panią profesor.
Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób a podane przykłady z życia wzięte jeszcze bardziej przybliżają czytelnikowi zagadnienia związane z nastawieniem do rozwoju bądź na trwałość. Po lekturze tej książki chyba już nikt nie będzie miał wątpliwości co wybrać.

Zdecydowanie polecam.   

Tytuł:

„Nowa psychologia sukcesu”


Autor

Carol Dweck