Pisząc recenzje tej książki bardzo długo zastanawiałam się nad tym w jaki sposób ująć treść tego z czym miałam do czynienia. Może zacznę od początku. Przeczytałam  poprzednie książki tego autora należące już do pewnej klasyki z dziedziny rozwoju osobistego. Zawsze inspirowały i podnosiły mnie na duchu, ale obecnie jestem na innym etapie życia i po prostu te treści nie są już mi potrzebne w takim stopniu jak kiedyś.

Książka  wręcz idealna dla kogoś kto zaczyna stawiać pierwsze kroki na ścieżce swojego rozwoju. Rozpoczynanie od nawyków jest doskonałym pomysłem. Uczy wytrwałości, samodyscypliny i motywacji. Autor przekonuje czytelnika, że na sukcesu trzeba zapracować. Ciężka pracą, często po godzinach od bladego świtu, udział w konferencjach, szkoleniach, czytanie inspirujących książek to podstawa. Jak się zorganizować, aby tak dużo zrobić dla siebie każdego dnia? Oczywiście poprzez dobre, rozwojowe nawyki. Obszerne opisy, studium przypadków, odnośniki do życia i doświadczeń autora czynią tekst łatwym do przyswojenia.

Niestety bardzo często zdarzają się rozdziały przydługawe wręcz nudne. Chciałoby się wówczas krzyknąć w stronę autora już wiem, rozumiem daj spokój a innym razem temat zostanie zasygnalizowany i ujęty w kilku lakonicznych zdaniach. Powrotu w następnych rozdziałach do zagadnienia daremnie szukać.

Reasumując. Książa doskonała dla początkujących w rozwoju osobistym, inspirująca, wystarczająco dobra.

Tytuł:

„Nawyki warte miliony ”


Autor

Brian Tracy