Dla autorek książki jędza to wewnętrzny głos który nieustannie nas krytykuje, porównuje z innymi wystawiając negatywne oceny. Robi to w różny sposób jednakże można wyróżnić w jego sposobie działania pewne cechy wspólne które w książce zostały przedstawione za pomocą 13 archetypów.

Każdy z nich został dokładnie objaśniony tak aby czytelniczka odnalazła swoją tytułową jędzę. Znajdziemy tu
1. Pochłaniaczkę osiągnięć
2. Królową porównań
3. Zakupoholiczkę
4. Uzdrowicielkę z misją ratunkową
5. Dobrą dziewczynkę
6. Racjonalistkę
7. Niezwyciężoną
8. Superbohaterkę
9. Męczennicę
10. Cheerleaderkę
11. Perfekcjonistkę
12. Królową odrzucenia oraz
13. Zamartwicielkę.

Jak się nie trudno domyśleć wewnętrzne negatywne podszepty mogą pochodzić od kilku prześladowczyń nazwanych jędzami. Autorki książki proponują wykonanie krótkiego testu aby zdiagnozować u siebie typy prześladowczyń, a następnie proponują konkretne rozwiązania. W ramach pracy nad sobą mamy dodatkowego sprzymierzeńca, jakim jest nasza wewnętrzna mądrość. Po prostu należy dopuścić ją do głosu. W raki sposób to uczynić?

Po pierwsze przeczytać książkę, a po drugie zabrać się za konsekwentne działanie. Jak przekonują autorki pierwsze zauważalne zmiany nastąpią po o:koło 40 dniach.
Muszę przyznać, że książka jest doskonałym podręcznikiem do pracy nad sobą i swoimi pesymistycznymi myślami, które uprzykrzają nam życie. Układ podręcznika pozwala na przejście przez cały proces walki z jędzą krok po kroku. Gorąco polecam. Zdecydowanie warto przeczytać.

Tytuł:

„"Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą"”


Autor

Amy Ahlers, Christine Arylo