Dwaj bracia Dawid i Tom Kelley są autorami książki Twórcza odwaga w której przekonują nas czytelników do podjęcia decyzji odnośnie rozwijania osobistej twórczości i wytrwania w niej.  

Zagadnieniem kreatywności zajmuję się od 24 lat, prowadzę warsztaty rozwoju dla osób indywidualnych oraz firm.  Przeczytałam wiele opracowań na ten temat i muszę przyznać, że jest to książka wysoce motywująca.

Osobiście nie muszę się przekonywać do tego w co od lat wierzę i do czego przekonuję innych. Jednakże argumenty jakich używają autorzy książki oraz sprawnie wkomponowane opisy osób i firm, które zawierzyły kreatywności są przekonywujące. Budzą zainteresowanie i są wiarygodne.  Zachęcają do nieustannego rozwoju swojej kreatywności choć może nie do końca wierzymy, że ją posiadamy. Kiedyś nauczyliśmy się chodzić, jeździć na rowerze czy  zdaliśmy na prawo jazdy. Na podobnej zasadzie krok po kroku możemy likwidować swoje obiekcje o braku umiejętności bycia kreatywnym.

Bracia Kelleyowie zachęcają do uwolnienia własnej twórczości, rozwinięcia jej a następnie utrzymywania na wysokim poziomie. Swoje pomysły możemy zapisywać w formie mapy myśli albo po prostu zawsze mieć przy sobie kawałek kartki i ołówek (nawet przy nocnym stoliku). Jako jeden z podstawowych warunków rozwoju osobistego potencjału kreatywności uznają bycie empatycznym. Z tego też powodu udzielają  wielu rad i podają konkretne ćwiczenia do zastosowania od zaraz. Kreatywność zdaniem autorów jest bardzo ważna w rozwoju osobistym oraz dla wprowadzania wszelkich innowacji w biznesie. To właśnie zespoły projektanckie  powinny wytworzyć pewną kulturę kreatywności.

Pod koniec książki znajdziemy bardzo ciekawe i dokładnie opisane  ćwiczenia rozwijające kreatywność a także podsumowanie tego co autorzy chcieli przekazać czytelnikowi. Zdecydowanie książka warta przeczytania, poświęcenia uwagi własnej kreatywności i skorzystania z porad.

Tytuł:

„Twórcza odwaga Wyzwól własny twórczy potencjał”


Autor

Kelley Tom, Kelley David