Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji S.Sinek, D.Mead, P.Docker to podręcznik, który krok po kroku pomaga czytelnikowi odnaleźć wewnętrzną motywację. To dzięki niej możemy osiągnąć więcej i stać się osobą bardziej wiarygodną.

Niezależnie od tego czy jesteśmy pracownikami czy właścicielami firmy odpowiedź na pytanie „dlaczego?” ma ogromne znaczenie dla rozwoju. Książka składa się z 7 rozdziałów. Pierwszy z nich jest dokładnym przedstawieniem koncepcji Simona Sinka „Zacznij od dlaczego”. Rozdział drugi opisuje proces odkrywania DLACZEGO. Zaś rozdział trzeci dedykowany jest osobom indywidualnym, przedsiębiorcom i pracownikom, którzy chcieliby poznać swoje osobiste DLACZEGO. W rozdziale czwartym czytelnik dowiaduje się tego, co jest potrzebne, aby z dowolną grupą pracować nad DLACZEGO. Kolejny, piąty rozdział odnosi się bezpośrednio do poprzednich treści. Rozwija je i uściśla sposób w jaki należy przeprowadzić grupę przez proces DLACZEGO. Rozdział szósty podpowiada w jaki sposób działać i w codziennym życiu stosować DLACZEGO. Ostatni ,siódmy rozdział ujmuje w jaki sposób można dzielić się z innymi DLACZEGO.

Idea „DLACZEGO” zaproponowana przez Sinca, która bardzo dokładnie została opisana w książce zmienia sposób komunikacji. Najczęściej, gdy mówimy o sobie koncentrujemy się na tym co robimy. Podobnie jest, gdy rozmawiamy z klientem. Mówimy o sobie i o naszej firmie oraz o tym co nas wyróżnia w porównaniu z konkurencją.

Autorzy książki namawiają do tego, aby mówić przede wszystkim o tym dlaczego np. dlaczego w tej firmie pracujemy, dlaczego się tym zajmujemy itp. Taki sposób przekazu trafia do układu limbicznego w naszym mózgu, co sprawia, że zdecydowanie lepiej jest odbierany. Jak zapewniają autorzy książki oraz rozlicznych kursów i warsztatów na ten temat „Technika DLACZEGO” ma ogromnym potencjał sprzedażowy. Jest oparta na biologii podejmowania decyzji przez człowieka.

W książce znajduje się opis działania złotego kręgu, który dopasowany jest do funkcjonowania naszego mózgu. Znajdziemy tu również dokładny opis organizacji i przeprowadzenia warsztatów DLACZEGO z uwzględnieniem takich szczegółów jak wielkość sali, ilość osób i przerw, potrzebny sprzęt itp. Wiele odnośników i linków (np. do wykładu TED) uzupełnia wiedzę na temat koncepcji DLACZEGO oraz sposobu jej wdrażania do codziennego życia. Książka poświęcona jest w całości ciekawej koncepcji wychodzącej poza dwa typowe pytania w komunikacji co? i jak? Pytanie i odpowiedź na DLACZEGO naprawdę robi różnicę. Warto spróbować.

Tytuł:

Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji


Autorzy

Simon Sinek, David Mead, Peter Docker