Relacja z wręczenia tytułu osobowość Kultury Sukcesu dla Janete Adamowski

W niedzielę 18 sierpnia 2019 roku miałam przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu Piknik kukurydziany na Polskiej Farmie w Kanadzie. Z Montrealu na Farmę pojechaliśmy autobusem szkolnym, co było dla mnie dodatkową atrakcją. Znany tylko z filmów autobus rozwożący dzieci do szkoły tym razem stał się pojazdem wycieczkowym. W trakcie podróży uczestnicy pikniku śpiewali polskie piosenki a ja z przyjemnością dołączyłam do wspólnego śpiewania. Na miejscu czekały na nas pyszne polskie potrawy takie jak placki ziemniaczane, pierogi, kiełbasa, kapusta i żurek. Oczywiście była też okazja do zjedzenia kukurydzy. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy Św. Polowej O.Dariusza Szurko a po niej nastąpiły przemówienia.

Właśnie wtedy miałam okazje wśród Polonii kanadyjskiej, Pana konsula generalnego Dariusza Wiśniewskiego, wiceprezesa Polonii w Montrealu Edwarda Śliza i zaproszonych gości opowiedzieć o naszym Klubie Kobiet oraz Marce Kultura Sukcesu. Następnie wręczyłam Janete Adamowski statuetkę Osobowości Kultury Sukcesu za Jej zaangażowanie i społeczną pracę, kultywowanie tradycji oraz działalność na rzecz Polonii kanadyjskiej. W trakcie wręczania statuetki pojawiły się łzy wzruszenia, uściski i ogromna radość. Byłam zachwycona tym, że mogłam wziąć udział w tak pięknej i wzniosłej uroczystości.

Podczas imprezy zorganizowano losowania, aukcje oraz sprzedaż, wszystko po to, by zasilić konto Pomorskiego Hospicjum w ramach akcji Kaszanka 2.0. Ewa Łoboda na sprzedaż przeznaczyła namalowany własnoręcznie obraz „Oczami dziecka”. Pod koniec pikniku można było potańczyć a także wysłuchać recytacji z pamięci obszernych fragmentów Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.   Pan Eugeniusz Łoboda zachwycił doskonałą pamięcią i zaangażowaniem w recytację utworu mistrza.  To było cudowne przeżycie. Niestety wszystko co piękne, wzniosłe i przynoszące pozytywne emocje szybko się kończy. Tak też było w przypadku Pikniku. Na szczęście pozostaną zdjęcia, filmy i wspomnienia.