Laudacja - AtestGaz

- Monitoring szczelności obiegu freonu na instalacji Tatoray i Isomar
- System detekcji amoniaku na instalacji odsiarczania spalin
Wszystko zaczęło się od pana Zygmunta, który w 1973 r założył firmę ATEST GAZ, a potem …..
Potem to już ciągłe „do przodu”, do specjalizacji, do pogłębiania wiedzy, ciągły rozwój i innowacje.
Należy powiedzieć od pomysłu do realizacji, ale w tym przypadku ,po drodze mamy jeszcze:
- projekt
- badania
- produkcję i serwis
ATEST GAZ to firma rodzinna, z tradycjami, kodeksem wartości, ale to też Firma innowacyjna, z przytupem zdobywająca nowe rynki, coraz częściej te z odległych stron świata.

Jako pierwsza firma w Polsce, w 2002 roku, uzyskała świadectwo zgodności dla czujnika gazów. A w 2005 rozpoczęła prace nad specjalnym produktem, obecnie wiodącym  w tej firmie, służącym do ochrony obiektów przemysłowych.
Stale rozwijają swoje zaplecze badawcze, współpracując z ośrodkami akademickimi, partnerami zagranicznymi, ale przede wszystkim dzięki temu, że posiadają własne laboratorium, które umożliwia przeprowadzanie licznych badań i weryfikację pracy urządzeń, zanim te trafią do Klienta.
Tak specjalistyczne działania nie byłyby możliwe, gdyby nie to, że Właściciela od początku stawiali i stawiają na wiedzę, kompetencje, jakość i innowacje, inwestując w wysoko wykwalifikowany  zespół ludzi, którzy są pasjonatami w swojej branży i ciągle szukają nowych rozwiązań, tworząc współpracę i budując relacje zarówno z krajowymi jak i z zagranicznymi partnerami.

To połączenie pasji, rzetelności i współpracy z czołowymi światowymi  specjalistami, czyni ich EKSPERTEM w tej dziedzinie, a to pozwala sprostać oczekiwaniom tak wymagających Klientów jak
- Browar Żywiec
- Silesia City Center
- KTW, czyli katowickie dwie wieże
- I PKN Orlen, dla którego zaprojektowali i wykonali „dedykowane urządzenia”, a odbiór na inwestycji tego giganta został podpisany bezusterkowo.
       Ale drodzy Państwo, w tym całym naukowym, technicznym i specjalistycznym podejściu do swojego produktu, dla Małgorzaty i Aleksandra Pachole, liczy się przede wszystkim Człowiek.
I ten, za którego biorą odpowiedzialność, proponując produkty, które zapewniają ludziom poczucie bezpieczeństwa i ludzie, których zapraszają do swojego Zespołu. Ludzie, o których się troszczą, którym ufają, którym umożliwiają rozwój, poprzez różnorodne szkolenia i wyzwania. To,że w Ich zespole pracują ludzie, którzy są z Nimi od 10, 15 a nawet 20 lat, to świadczy o tym , co a właściwie kogo na pierwszym miejscy stawiają Właściciele.
Zapytałam kilku Pracowników, gdyby mieli powiedzieć o swoich pracodawcach jedno słowo, które pierwsze przyjdzie im do głowy, to…
Uczciwość, odpowiedzialność, szacunek. To właśnie usłyszałam.


Laudacje wygłosiła członkini Klubu Aniela Czerner.