Laudacja  - Stowarzyszenie BATUT w Mikołowie

Szanowni Państwo !!!
   
Jest dla mnie dużym zaszczytem i ogromną radością, że będę mogła Państwu przedstawić zasługi
i dokonania STOWARZYSZENIA BATUT, które nasz klub KULTURA SUKCESU ma zaszczyt dzisiaj obdarzyć tytułem ,, SPOŁECZNOŚĆ KULTURY SUKCESU”
To wyróżnienie jest wyrazem głębokiego uznania jakim darzymy mikołowskie SB, za jego ogromny wkład w życie społeczności lokalnej, oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego propagującego zdrowy tryb życia.

Jest mi tym bardziej miło, ponieważ rok 2020 jest rokiem jubileuszowym Stowarzyszenia......., BATUT ma w tym roku 5 LAT !!!
 
SB zrzesza ludzi spragnionych  poznawania świata i działania, jest organizacją pro-ekologiczną, pro-zdrowotną i społeczną.
Dzięki zaangażowaniu i kreatywności członkiń powstaje wiele projektów i inicjatyw w których każdy może znaleźć coś dla siebie.
Można u nich rozwinąć swoje umiejętności i pasje, oraz otrzymać porządny zastrzyk dobrej energii.

Nadrzędnym celem stowarzyszenia jest dbanie o zdrowie poprzez ćwiczenia fizyczne takie jak gimnastyka, morsowanie, nordic walking i turystyka piesza.Duży nacisk kładziony jest również na bezpieczeństwo obywateli, dlatego organizowane są  przeróżne warsztaty i szkolenia m.inn. ,,Jak przetrwać atak terrorystyczny” czy szkolenia z samoobrony.

Ponadto kobiety ze Stowarzyszenia są pomysłodawczyniami pięknych projektów kulturalnych takich jak ,,Kontrasty w malarstwie” czy widowisko muzyczno-poetyckie z okazji 100 lecia niepodległości.
SB było również organizatorem Konferencji ,,Życie fermentuje”, oraz II Mikołowskiej Konferencji ,,Koncepcja jednego zdrowia”.Panie są również pomysłodawczyniami i organizatorkami metamorfoz ,,Moda bez barier”

W 2019 roku Pani prezes Stowarzyszenia  Urszula Małek otrzymała zaszczytny tytuł Mikołowianina Roku.
W tym roku natomiast  Pani prezes otrzymała za swe wspaniałe działania nominacje Kapituły Redakcji, Dziennika Zachodniego” do tytułu OSOBOWOŚĆ  ROKU 2019 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

Członkinie Stowarzyszenia Barbara Wójcik, Maria Skrzydło, Urszula Zając, Krystyna Ucka uhonorowane zostały zaszczytnym tytułem Wolontariusz roku, oraz wyróżnione jako darczyńcy: Sylwia Macioł, Urszula Opołka, sklep Sara.
Członkini Iwona Karamuz  nominowana została do Tytułu SPOŁECZNIKA ROKU Podregionu tyskiego w roku 2017 w kategorii BIZNES a członkini Urszula Małek w kategorii SPOŁECZNOŚĆ, ORGANIZACJE POZARZĄDOWE.

Mówią o nich że są kreatorkami rzeczywistości, za swe projekty były wielokrotnie nagradzane dzięki czemu mogły podróżować po kraju i za granicą.
Gratulujemy serdecznie SB wszystkich wspaniałych dokonań i życzymy kolejnych pomysłów i ich realizacji.

Laudacje wygłosiła członkini Klubu – Katarzyna Niewiadomska.