W miesiącach letnich nasza skóra potrzebuje nieco innego zestawu kosmetyków niż przez pozostałą część roku. Makijaż powinien być lżejszy i oparty na pielęgnacji. Z tego powodu podstawą naszej letniej kosmetyczki powinien być krem z filtrem, który zabezpieczy naszą skórę przed szkodliwymi promieniami UV i jednocześnie ją nawilży. Przydatny może okazać się krem BB, który czasem zawiera już w sobie filtry ochronne, a jednocześnie zastąpi nam na ten czas podkład i ujednolici koloryt skóry jednocześnie dopasowując się do zmieniającej się opalenizny.

W przypadku niedoskonałości lub cieni pod oczami warto zaopatrzyć się w korektor (pod oczy o ton jaśniejszy od naszego odcienia twarzy - daje to piękny, świeży efekt), jednak on tez powinien być lżejszy w konsystencji od tych których używamy zimą. Całość utrwali nam puder matujący l- bardzo przydatny szczególnie u osób z cerą tłustą i mieszaną, która latem wydziela często jeszcze więcej sebum niż normalnie.

Aby podkreślić kości policzkowe można użyć bronzera - w lato sprawdzi się zarówno matowy jak i z drobinkami. Oczy można podkreślić tuszem do rzęs i cieniami, ale trzeba pamiętać że latem - szczególnie w wysokich temperaturach - cienie będą miały tendencję do szybszego ścierania się i spływania, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to żeby użyć dobrej bazy do powiek (może w tym celu nam posłużyć też zwykły cień w kremie).

Gorące dni często kończą się także niestety spływaniem mascary, więc lepiej wybierać w tych miesiącach wodoodporną, jednak należy zawsze pamiętać o dokładnym zmyciu jej płynem dwufazowym pod koniec dnia (tu mogę od siebie polecić tusz Sensai który zachowuje się jak wodoodporny ale można go zmyć ciepłą wodą).

Latem warto także zastanowić się nad bardziej trwałymi opcjami makijażu - takimi jak henna, makijaż permanentny czy zagęszczanie/przedłużanie rzęs, które nie dość, że zaoszczędzą nam rano sporo czasu, to dodatkowo pozwolą uniknąć rozmazanego makijażu pod koniec dnia.

Paulina Walkowicz makijażystka Med.-Beauty Katowice ul. Bohaterów Monte Casino 1.