Czasami warto wyjść z roli, spojrzeć na nią z odmiennej perspektywy czy też wysłuchać innych  specjalistów. Taką właśnie miałam okazje podczas „Nocy Muzeów” w Katowicach. Zazwyczaj to ja prowadzę warsztaty z różnych form terapii.

Dzisiaj role się odwróciły i to ja  miałam możliwość wysłuchania wykładu dr Joanny Krawczyk pt. „ Muzykoterapia - magia dźwięku dla ciała i duszy”. Na wstępie kilka słów zostało powiedzianych na temat wpływu muzyki na człowieka oraz możliwościach wykorzystania jej w różnych celach. Była też możliwość wsłuchania się w poszczególne fragmenty muzyczne i wyobrażania sobie różnych sytuacji i stanów emocjonalnych. Pojawiła się też możliwość połączenia wybranego fragmentu muzycznego z jednym z kilku zdjęć wyświetlanych na prezentacji.

Na zakończenie spotkania autorka wykładu zaproponowała  wygodne ułożenie ciała w fotelu i wysłuchania relaksacyjnego, wyciszającego fragmentu utworu muzycznego. W takim momencie chciało by się rzec - chwilo trwaj. Niestety była to faktycznie chwila po której zakończył się wykład.

Muzyka w salach NOSPRu brzmi doskonale co zdecydowanie wzmaga efekt muzykoterapii.