Z cyklu "Klubowiczki piszą":

Katarzyna Niewiadomska

Na początku lutego miałyśmy okazję świętować II rocznicę naszego klubu.  Korzystając z takiej okazji zapytałam mojego syna Mikołaja czy podjął by się przygotowania gadżetów dla Nas, promując przy tym swoją działalność. Zgodził się bez wahania i był gościem na rocznicowym spotkaniu. Energomix czyli firma, którą reprezentuje Mikołaj przygotowała dla Nas ciekawe drewniane pudełka na herbatę oraz na coś mocniejszego.  Oddam teraz  ‘głos’ Mikołajowi aby przybliżył nam specyfikę nietypowego produktu, z którego jakby nie patrzeć każda z Nas korzysta na co dzień.

O kosztach energii słów klika

Jako, że należycie do Klubu Kobiet Biznesu jak sama nazwa wskazuje każda z Was prowadzi biznes/jest przedsiębiorcą. Jedną z ważniejszych cech przedsiębiorcy jest zarządzanie kosztami swojej firmy i to niezależnie jaki biznes się prowadzi.  W skład stałych kosztów w firmie wchodzą koszty energii elektrycznej oraz w niektórych przypadkach także gaz ziemny. Większości małych i średnich firm nie ma osoby odpowiedzialnej za doradztwo energetyczne. Oczywiście każda z firm korzysta z usług elektryka ale nie mylmy tutaj doradcy z elektrykiem,  ponieważ tego drugiego tak naprawdę nie obchodzi ile i jakie rachunki za prąd płacimy. Elektryk skupia się wyłącznie na technicznych sprawach jak np. awarie. Kiedy przychodzi do zapłaty faktury za energię właściciel z reguły widzi niejasne dla niego tabelki, próbuje coś z nich wycztać, ale nie mając wiedzy oraz przede wszystkim czasu przekazuje księgowej rachunek do zapłaty- może złapać się za głowę ale cóż rachunek za prąd nie ważne jak wysoki zapłacić trzeba.  

I tu z pomocą przychodzi nasza firma Energomix. Korzystając z naszej wiedzy wiemy jakie parametry w przesyle energii należy wyregulować aby wygenerować oszczędności. Czasami nawet najprostsza zmiana taryfy w jakiej firma się znajduje może przynieść wymierne korzyści. Przesył czyli dystrybucja to jedna strona medalu. Drugą składową rachunku za prąd jest sprzedaż energii. W tym obszarze również nie mamy sobie równych ponieważ współpracujemy z 20 największymi spółkami obrotu energią w Polsce oraz Europie. Mając dostęp do najlepszych cen na rynku oraz wiedzę co należy uporządkować w dystrybucji, obniżamy koszty energii w firmach nawet do 40%. W przypadku większych przedsiębiorstw produkcyjnych, hoteli itp. dzięki nam taki właściciel z oszczędności miesięcznych (!) może  pozwolić sobie na średniej klasy samochód z salonu. Oczywiście jest to obrazowe porównanie skali na jaką działamy.

Najbardziej lubię powiedzenie, że w naszym biznesie jest dwóch wygranych; klient ponieważ generujemy w jego firmie porządne oszczędności  oraz my ponieważ zarabiamy na pomaganiu przedsiębiorcom.  Na koniec chciałbym jeszcze raz podziękować  Pani Iwonie Tyrnie-Łojek oraz Wam wszystkim za zaproszenie oraz gościnność na Klubie Kobiet Biznesu.

Dziękuje i do zobaczenia
Mikołaj Niewiadomski Energomix