Za każdym razem kiedy jestem w Warszawie zwiedzam miejsca w których jeszcze nie byłam. W zależności od czasu wolnego którym dysponuję wybieram więcej lub mniej atrakcji.  

Tym razem nie miałam go zbyt wiele, więc postanowiłam się skupić nad jedną atrakcją. Wybrałam ogród dachowy Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Dużo słyszałam o nim pochlebnych informacji, a piękne zdjęcia dosłownie zwabiły mnie do tego miejsca.

Jako, że jedna z członkiń Klubu Kultury Sukcesu - Katarzyna Czapla mieszka od jakiegoś czasu w Warszawie wybrałyśmy się wspólnie na spacer po ogrodach dachowych. Ogród ten jest jednym z największych w Europie zajmując obszar ponad 1 hektara, na którym roślinność zajmuje 5111 metrów kwadratowych. Rośliny są posadzone na 30 centymetrowej warstwie ziemi, tworząc kilka ogrodów różniących się między sobą kolorem, zapachem i formą. Jest wśród nich ogród żółty, srebrny, karmazynowy, zielony oraz ogród wejściowy.

Oprócz walorów estetycznych jest po prostu miejscem w którym można pospacerować, odpocząć i zrelaksować się. Same zdjęcia to zbyt mało, aby poczuć atmosferę tego miejsca, szczególnie gdy pogoda dopisuje. Z dachu rozciąga się też piękna panorama miasta. Biblioteka  usytuowana jest niedaleko Centrum Nauki Kopernik.

Warto zobaczyć, a przy okazji odpocząć od gwaru stolicy. Kasiu, jeszcze raz dziękuję za wspólnie spędzony czas.