Kamieniołom Gródek w Jaworznie to miejsce niezwykłe, którym można się oczarować. Powstało na terenie byłego wyrobiska , które działało do lat 70- tych XX wieku. Poddane rekultywacji stanowi obecnie niemałą atrakcję nie tylko dla okolicznych mieszkańców. Usytułowane jest pomiędzy Pieczyskami a Ciężkowicami. To malownicze miejsce po prostu zachwyca. Schody prowadzą do wnętrza kamieniołomu.

Stojąc na balustradzie nad skarpą można podziwiać piękne widoki, które mienią się od kolorów wyrobiska, wody i otaczającej przyrody. Wszystko to tworzy dla oka przepiękny krajobraz.   Kładki  nad wodą , strefy  rekreacji i ścieżki i edukacyjne stanowią dodatkowy atut tego miejsca.

Sądzę  że każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo Gródek przyciąga dorosłych jak i dzieci. Co krok można zobaczyć osoby pozujące do sesji zdjęciowych w tym ślubnych. To zdecydowanie nie dziwi biorąc pod uwagę nagromadzenie pięknych plenerów. Rodzice z dziećmi, chętnie korzystają ze spacerów po ścieżkach edukacyjnych. Można tu natrafić na zagrodę dla owiec, kucyków i osłów. Znajdziemy tu również arboretum. Centrum nurkowe znajduje się nieopodal skąd można zobaczyć osoby przygotowujące się do zanurzenia.

Rzec by można dla każdego coś miłego. Osobiście polecam i wpisują na listę miejsc, do których warto wrócić. Swoją drogą pomyślałam o tym,  że jesienią, gdy liście drzew staną się przepięknie kolorowe  będzie tu wyglądało bajkowo. Koniecznie muszę to zobaczyć!