Sezon wakacyjno-urlopowy zaczął się na dobre. W tym czasie bardzo chętnie wyjeżdżamy na wczasy, ale też w trakcie weekendów  odpoczywamy na łonie natury.  Zwiedzamy, poznajemy nowe miejsca i szukamy różnego rodzaju atrakcji, aby miło spędzić czas.

Ostatnio na temat ciekawych miejsc w okolicach Krakowa rozmawiałam z klubowiczką Agatą Stencel, która  podsunęła mi pomysł zobaczenia pól lawendowych. Poszukałam w Internecie informacji na ten temat, i znalazłam bardzo ciekawe miejsce, godne rekomendacji  około 50 km od Krakowa we wsi Ostrów w gminie Proszowice.

Gdy tylko wjechaliśmy do wsi od razu natrafiliśmy na drogowskazy z napisem Dni Lawendy. Na miejscu zakupiliśmy bilet wstępu za 5 zł od osoby(parking bezpłatny) i podeszliśmy do podnóża przepięknych pól. Widok wspaniały, cieszący oczy, sprawiający, że chciało się czerpać ile się tylko da z atmosfery tego miejsca. Dla niektórych osób było to również miejsce wprost wymarzone na sesję zdjęciową jako pamiątkę ze swego ślubu. Jednakże należy pamiętać, że taka atrakcja jest ograniczona w czasie ponieważ pola lawendowe będą tak pięknie wyglądały jedynie do 15 lipca.

Pisząc ten wpis do bloga czuję jeszcze przepiękny  zapach lawendy, który unosi w powietrzu a pochodzi  z bukietu, który zakupiłam w kasie biletowej. Dla zainteresowanych podaję adres na FB ogrod-pelen-lawendy. Gorąco polecam.