Wycieczka do Biskupina to według mnie doskonały pomysł zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Osada neolityczna, mezolityczna czy wioska wczesnopiastowska to jedne z głównych atrakcji. W tych miejscach nie tylko zwiedzamy, ale przede wszystkim rozmawiamy z ludźmi, którzy wykonują różne czynności. Spotykamy  panie, które wykonują biżuterię, tkają czy gotują. Mężczyźni łowią ryby , wyrabiają narzędzia. Wszyscy ubrani są w stroje z naturalnych tkanin.

Wszystko po to, by jak najwierniej odtworzyć codzienne życie mieszkańców sprzed wielu tysięcy lat. W każdej ze zwiedzanych osad można liczyć na pełną informację, pokaz i dyskusję. Można uczestniczyć w warsztatach np. wykonywania biżuterii zarówno w większej grupie jak i indywidualnie. Klimat tego miejsca jest niezwykły.

Spotkanie z historią i to tak odległa jest niesamowitym przeżyciem. Dodatkowo można skorzystać z rejsu „Diabłem weneckim” lub pojechać kolejką wąskotorową do pobliskiej stacji. Malowniczy teren, chętni do rozmów pracownicy i ciekawe eksponaty czynią z tego miejsca atrakcję godną polecenia.