Jaki można zrobić manicure gdy nie jesteśmy przekonane do lamp UV?

Manicure to jeden z podstawowych zabiegów, które można wykonać w gabinecie kosmetycznym. Zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. W ostatnich kilku latach, jednym z najmodniejszych rodzajów manicure jest manicure hybrydowy. Jednak nasze dłonie mogą być piękne i zadbane nie tylko przy pomocy lampy UV.

Jednym z nieco zapomnianych sposobów na eleganckie dłonie jest manicure podstawowy wykończony lakierem do paznokci. Dzięki użyciu profesjonalnej bazy i topu, efekt zabiegu utrzymuje się około tygodnia, czyli nieco krócej niż w przypadku manicure hybrydowego, co daje nam możliwość częstszej zmiany koloru. Ponadczasowym i nadal często wybieranym jest french manicure, preferowany przez kobiety ceniące elegancję, niemogące pozwolić sobie w pracy na krzykliwe kolory paznokci, a przede wszystkim panny młode.

Co wybrać jeśli nasze paznokcie są w nienajlepszej kondycji? Sa kruche, łamliwe i rozdwajające się?

W tym przypadku z pomocą przychodzi nam manicure japoński, podczas którego w płytkę paznokcia wciera się specjalne preparaty z witaminami, minerałami i krzemionką, których zadaniem jest wzmocnienie, odżywienie i regeneracja płytki paznokcia. Efekty widać od razu - paznokcie są idealnie gładkie i lśniące - i co najważniejsze, nic nam nie odpryśnie;) W celu pełnej regeneracji, zabieg należy wykonywać co 3 tygodnie.

Rozmowa z Elżbietą Witczak - kosmetologiem Centrum Med.-Beauty w Katowicach ul. Bohaterów Monte Casino 1.

Rozmowę przeprowadziła Iwona Tyrna-Łojek właścicielka marki "Kultura sukcesu" oraz firmy szkoleniowej AKREO, założycielka Klubu Kobiet Biznesu "Kultura Sukcesu"