Iwona Tyrna-Łojek
Jaki powinien być profesjonalny, wakacyjny pedicure?

Sylwia Rusińśka
Wakacyjny pedicure musi być idealny. Paznokcie nie muszą być tak krótkie jak zimą. Wydłużone bardzo estetycznie wyglądają. Króluje jeden kolor zazwyczaj  czerwień  lub odcienie różowego .Piety muszą być dobrze wygładzone i nawilżone. Stopy przygotowane do sezonu wakacyjnego są pozbawione odcisków ,  wrastających paznokci oraz zrogowaceń.  To zdecydowanie oznacza duży komfort dla klienta, choć wymaga często kilku wizyt w salonie.

ITŁ
Jak często na taki pedicure powinniśmy chodzić do salonu ?

SR
Co 28 dni odbudowuje się nasz naskórek, dlatego wizyta raz w miesiącu jest bardzo wskazana.  Ważne by zachować regularność w dbaniu o stopy i systematycznie poddawać się zabiegom.

ITŁ
Co warto zapakować do walizki, aby przedłużyć efekt zadbanych stóp również na wakacjach?

SR
Na dzień najlepiej zapakować mgiełki przeznaczone do stop. Takie preparaty zawieraja substancje nawilzajace jak aloes ale tez i antyseptyczne, dzięki czemu niwelują ryzyko rozwoju grzybicy i infekcji. Co wiecej utrzymują stopy świeże. Na noc najlepsze są balsamy nawilżające, ktore będą regenerować skorę stóp po działaniu promieni słonecznych i ograniczać powstawanie pękających pięt.

ITŁ
Co można dla naszych stóp robić w domu?

SR
Przede wszystkim nawilżać stopy stosując kremy, balsamy czy maski przeznaczone do stóp. Najlepiej na noc, by się wchłonęły i zadziałały z efektem. Warto też przecierać tarką stopy, aby pozbyć się nagromadzonego zrogowaciałego naskórka.

Rozmowa z Sylwią Rusińską kosmetologiem z Centrum Med.-Beauty w Katowicach ul. Bohaterów Monte Casino 1.

Rozmowę przeprowadziła Iwona Tyrna-Łojek właścicielka marki "Kultura sukcesu" oraz firmy szkoleniowej AKREO, założycielka Klubu Kobiet Biznesu "Kultura Sukcesu"