Na jednym z klubowych spotkań miałyśmy okazje uczestniczyć w praktycznych zajęciach z samoobrony. Najpierw rozmawiałyśmy z trenerem na temat naszych uczuć w momencie zagrożenia, przeżywanego strachu i reakcji na bezpośrednie zagrożenie. Następnie dowiedziałyśmy się jak najlepiej czyli najbezpieczniej dla nas zachowywać się w poszczególnych, omawianych na warsztatach sytuacjach.

Później  w praktyce podczas zasymulowanych scen reagowałyśmy odpowiednio do zdarzenia. Tworzyłyśmy dystans atakującego do nas samych, wycofywałyśmy się bezpiecznie z trudnej sytuacji oraz reagowałyśmy siłą na bezpośredni atak. Wszystkie te czynności przećwiczyłyśmy będąc w sukienkach, kostiumach czy butach na obcasie. Wszystko po to, by w sposób jak najbardziej wiarygodny wyćwiczyć pewne zachowania.

W końcu realne zagrożenie nie będzie na nas czekało aż włożymy strój sportowy czy wygodne buty. Sprawne ruchy obronne oraz uniki zostały wyćwiczone w praktyczny sposób a na zakończenie trener został nagrodzony gromkimi brawami.

Jeszcze raz dziękuję Mateuszowi Sog (KraftMag) za przeprowadzenie zajęć z samoobrony dla Pań z Klubu Kobiet Biznesu - Kultura Sukcesu.


Zapraszam obejrzenia całej galerii zdjęć z naszego spotkania