Dzisiaj  w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyły się po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet. Uroczystego otwarcia spotkania dokonał Marszałek Województwa Śląskiego- Wojciech Saługa oraz Rektor Uniwersytetu Śląskiego- prof.zw.dr hab Wiesław Banyś.

Pierwszy wykład (dr Agnieszka Woszczyk) dotyczący coachingu biznesowego odnosił się do  zastosowania konkretnych metod w szeroko rozumianej  przedsiębiorczości. Wykład, który ożywił całą sale, a następnie wygenerował dyskusje po jego zakończeniu należał do dr Marka Kaczmarzyka. “Neuropotencjał w aktywności kobiet”, wydawał się z pozoru zagadnieniem trudnym do przedstawienia, ale nie w przypadku tego wykładowcy. Wiedza naukowa połączona z przykładami z życia, prosty język komunikacji  spowodowały, że wykładu słuchało się z wielką przyjemnością.

Prof.zw.dr hab. Barbara Kożusznik przedstawiła wyniki badań polskich i amerykańskich naukowców odnoszące się do zagadnień związanych z przedsiębiorczością kobiet. Na zakończenie spotkania dr Urszula Wiśniewska wygłosiła wykład pt. “Mentoring wsparciem w rozwoju osobistym i zawodowym”.  Jak zawsze tego typu spotkania niosą za sobą pewne wnioski warte do przemyślenia. Mam nadzieję. że to dopiero początek różnego rodzaju inicjatyw zmierzających do upowszechniania idei związanych z przedsiębiorczością kobiet.  Podczas przerw poznałam kilka Pań, zainteresowanych działalnością naszego Klubu.

Te właśnie Panie pragną się rozwijać zawodowo, realizować się i zakładać swoje firmy.  Mam nadzieję, że już w najbliższym czasie pojawią się na naszych spotkaniach.