Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z siedzibą zamiejscową w Chorzowie od kilku lat prowadzi Uniwersytet Każdego Wieku. W ramach spotkań odbywają się przeróżne wykłady i odczyty. Każdy rok akademicki kończy się uroczystym wręczeniem dyplomów słuchaczom tego Uniwersytetu. Wszystko odbywa się w podniosłej atmosferze, przy pięknie udekorowanym restauracyjnym stole i smakowitym poczęstunku.

Było mi niezmiernie miło, gdy zostałam zaproszona na  tę właśnie uroczystość, aby wygłosić  wykład dla zebranych gości. Ze względu na tak otwartą atmosferę spotkania zdecydowałam się na krótki wykład interaktywny z udziałem słuchaczy uniwersytetu. Siedząc przy wspólnym stole, delektując się smakołykami rozpoczęłam moje wystąpienie. Jego temat  wiodący był związany z postawionym przeze mnie pytaniem: jak rozwijać swój potencjał możliwości i umiejętności w każdym wieku?

Bardzo ucieszył mnie fakt, że z większości proponowanych przeze mnie sposobów osobistego rozwoju słuchaczce korzystają na co dzień w mniejszym lub większym stopniu. Dbają o zdrowie, uprawiają sport, spotykają się z ciekawymi ludźmi oraz uczestniczą w przeróżnych imprezach i wydarzeniach artystycznych. Są również doskonale zorientowani w ofertach kin, teatrów, filharmonii itp.

Jedynie większym problemem jest organizacja siebie w czasie oraz dyscyplina wewnętrza. Myślę, że pozyskanie tych umiejętności jest tylko kwestią czasu. Ze swej strony jeszcze raz bardzo dziękuję za zaproszenie mnie na to spotkanie oraz za zainteresowanie słuchaczy moim wykładem.