Kolejna, tym razem okrągła rocznicowa Gala przeszła już do historii.  To już piąte urodziny Marki i Klubu Kobiet Biznesu Kultura Sukcesu. Przygotowania do Gali  trwały wiele miesięcy. Pracowałyśmy w dwóch grupach, umownie nazwanych sekcją plastyczną i sekcją teatralną. Ta pierwsza działała pod przewodnictwem członkini klubu Elżbiety Nowowiejskiej-Bijak, a nad drugą opiekę reżyserską podjęła aktorka Teatru Zagłębia Beata Deutschman. Sekcja plastyczna odpowiedzialna była za sprawy organizacyjne, dekorację i rozplanowanie miejsc przy stołach. Grupa artystyczna pracowała wytrwale przez kilka miesięcy nad spektaklem, który miał swoja premierą właśnie podczas rocznicowej uroczystości. Jeszcze przed rozpoczęciem Gali goście mogli poczęstować się wypiekami które otrzymaliśmy w ramach wieloletniej współpracy z Cyrulik Śląski Cafe w Katowicach.

Pierwszą część Gali prowadzili wspólnie w roli konferansjerów: Bogdan Uliasz prezydent pola golfowego w Mikołowie oraz Stanisław Karamuz właściciel firmy Polgum w Mikołowie. Na wstępie panowie odczytali pismo od Pana Prezydenta Miasta Katowice, który objął naszą Galę honorowym patronatem.

Następnie został wystawiony  spektakl  pt. „Babskie sprawy” w którym  zagrało 7 członkiń klubu: Aniela Czerner, Danuta Orawski, Agata Stencel, Katarzyna Niewiadomska, Aleksandra Bogacka , Iwona Karamuz, Iwona Tyrna-Łojek. Należy podkreślić, że wszystkie role zostały rozpisane przez koleżanki klubowiczki grające w spektaklu.

Po spektaklu Goście wysłuchali recitalu w wykonaniu Beaty Deutschman. W tym czasie klubowiczki biorące udział w spektaklu miały czas na przebranie się i wspólne wystąpienie na scenie.


Po uroczystej prezentacji wszystkich członkiń Klubu nastąpiło uroczyste rozkrojenie rocznicowego tortu, który był prezentem od Anny Gałan specjalizującej się w pieczeniu i ozdabianiu tortów okazjonalnych. Trzeba przyznać, że tort był bardzo piękny, składających się z pięciu części, opowiadających historię naszego Klubu. Do tortu pan Tomasz Dybała Rybnickie Lody Rzemieślnicze przygotował w ramach toastu wyborne wino.Po przerwie drugą część Gali poprowadziła Iwona Tyrna-Łojek  wręczając  tytuł Ambasadorki Klubu Małgorzaty Brol, która recytowała swoje erotyki.Następnie zostały wręczone statuetki wraz z tytułami Osobowość Kultury Sukcesu oraz po raz pierwszy tytułu Firma Kultury Sukcesu. W tym roku laudacje na część nagrodzonych osób i form wygłosili zeszłoroczni zwycięzcy konkursu.


OTTIMA Plus sp. z o. o.  Firma Kultury Sukcesu  - laudację wygłosiła Agnieszka Łapaj

Anna Rehlich  Osobowość Kultury Sukcesu – laudację wygłosił Michał Wadas

Regina Gowarzewska Osobowość Kultury Sukcesu  - laudację wygłosiła Beata Deutschman

Janete Adamowski  Osobowość Kultury Sukcesu – laudację wygłosiła Iwona Tyrna-Łojek

Każda z uhonorowanych osób otrzymała statuetkę oraz autoportret- szkic w ołówku

Przy okazji wręczania statuetek poprosiliśmy Reginę Gowarzewską o mini recital w jej wykonaniu za co serdecznie dziękujemy.Pod koniec spotkania nastąpiło rozlosowanie upominków od sponsorów w ramach tzw. konkursu wizytówkowego.

Dziękuję serdecznie gościom, partnerom i sympatykom za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzony czas.. O dźwięk i nagłośnienie podczas Gali zadbał Andrzej Marie, a o zdjęcia Patrycja Zaporowska.   Serdecznie dziękujemy. Zapraszam do oglądnięcia galerii z V Gali Kultury Sukcesu