17 marca 2016 miałam przyjemność poprowadzić warsztat „Kobieta w biznesie” dla organizacji studenckiej Progress działającej przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Bardzo się cieszę, że studenci tak licznie przybyli na spotkanie. Potrzeba zdobywania nowej wiedzy i umiejętności jak również czerpania z doświadczeń innych połączyła uczestników warsztatu. Miałam okazje podzielić się swoim doświadczeniem w prowadzeniu własnej firmy, Klubu Kobiet Biznesu ”Kultura sukcesu” oraz „Koła Przedsiębiorczych”.

Przedstawiłam pożądane cechy osoby przedsiębiorczej w kontekście  cech proponowanych przez studentów. Zachęciłam do budowania solidnej marki „JA”, jak również stabilnego rozwoju zawodowego i osobistego. Formułowanie celów i dostrzeganie własnej firmy w kontekście „planowania z przyszłości” precyzuje  nasze działania zmierzające do założenia  firmy. Postrzeganie własnego biznesu w kontekście naszych różnorodnych ról społecznych zdecydowanie ułatwia organizację naszego życia.  

W ramach swobodnych pytań studentki najczęściej interesowały się tym, w jaki sposób rozpocząć promocje swojej firmy i w jakich miejscach się pojawiać, aby móc skutecznie zaznaczyć swoją obecność. Pod koniec spotkania zorganizowałam losowanie upominków w postaci bardzo praktycznych podróżnych zestawów do szycia. Takie zestawy z pewnością przydają się każdej osobie, która dba o kształtowanie wizerunku osobistego.

Wszystkim studentom  życzę konsekwencji w realizacji swoich planów. Do zobaczenia.