1.Jakie warunki musi spełniać konkretny teren, aby był odpowiedni do stworzenia profesjonalnego pola golfowego?

Pole golfowe to zwykle piękna przyroda. Projektanci starają się aby podkreślić urodę miejsca poprzez dodanie zbiorników wodnych i nasadzeń, czy też  zmianę kształtu terenu usypując pagórki  . Niezbędny jest duży teren (min. 50 ha) i góra forsy. W naszym przypadku natura sama zadbała o  piękno terenu, a my naprawiliśmy to co zepsuł człowiek. Zlikwidowaliśmy 3 ha dzikich wysypisk śmieci, odtworzyliśmy kilka stawów i usunęliśmy chwasty z tych miejsc. Zamiast gigantycznych pieniędzy w naszym przypadku wystarczył entuzjazm i ciężka praca grona zapalonych golfistów. Pomagają nam również ci którzy na razie nie grają, ale podoba im się idea pola golfowego  w tym miejscu.


2.Jakie cechy charakteru są najbardziej istotne, gdy dążymy wytrwale do obranego przez siebie  celu, a inni mówią nam, że to nie możliwe i się nie uda?

Dążenie do jakiegoś celu i jego osiągnięcie zawsze wymaga pracowitości. Jeżeli do tego dodamy pasję i upartość to szanse rosną. W przypadku takiej skali przedsięwzięcia jak budowa pola golfowego niezbędnym jest również umiejętność przekonania większej grupy osób i ciągłe motywowanie - pomysłami, przykładem oraz determinacją w dążeniu do celu.


3. Na polu golfowym obowiązuje pewien "dress code". Rozmawiając w Tobą w domku klubowym mam na sobie sukienkę i czółenka. Czy to z mojej strony foux-pas, że nie jestem ubrana na sportowo?

Strój na polu golfowym powinien być elegancki i wygodny. W domku klubowym sukienka i czółenka zawsze są mile widziane ! Co do stroju w trakcie gry na samym polu niezbędne jest przede wszystkim wygodne sportowe obuwie (buty na płaskiej podeszwie), bo runda golfa to czasami nawet więcej niż 10 km do pokonania pieszo ! Kolejnym elementem stroju jest koszulka polo i długie spodnie. Dopuszcza się u panów spodnie o długościach kończących się w okolicach kolan. Panie oprócz w/w strojów występują często w spódniczkach umilając swą urodą  grę panom. Szanujące się pola golfowe nie dopuszczają do gry osób ubranych w spodnie typu "blue jeans" i koszulki T-shirt. Podobnie jest w innych dyscyplinach - śmiesznie przecież wyglądałby na korcie tenisista ubrany w strój Borata, a na macie zapaśniczej nikogo to nie dziwi.

Bogdan Uliasz - Prezydent
Stowarzyszenie Golf Park Mikołów


Rozmowę przeprowadziła Iwona Tyrna-Łojek właścicielka marki "Kultura sukcesu" oraz firmy szkoleniowej AKREO, założycielka Klubu Kobiet Biznesu "Kultura Sukcesu".