Wywiad z Iwoną Karamuz

1.Czy uważasz, że można mówić o pracy typowej dla kobiet lub mężczyzn?  

Jestem dobrym przykładem tego, że taki podział nie ma już racji bytu. Sama też natrafiłam na  mechanika samochodowego kobietę. Wiele Pań pracuje jak kierowca autobusu czy ciężarówki.

2. Czy istnieje najlepszy czas na wymianę opon?

W naszym klimacie  w listopadzie można spodziewać się trudnych warunków pogodowych i wówczas należy się do tego przygotować i wymienić opony. Wiosną bywa różnie. Niektórzy zmieniają je w kwietniu, a inni zdecydowanie później. Nie ma tu reguły. Najlepiej obserwować warunki pogodowe.  

3.Planując zakup nowych opon na co należy zwrócić uwagę?

Warto przede wszystkim zadać sobie pytanie czy będziemy częściej jeździć w mieście, czy po autostradzie, czy w terenie górzystym np. ze stromym podjazdem do domu.  Czy najczęściej są  to krótkie czy długie trasy oraz czy preferujemy jazdę bardziej dynamiczną czy spokojną. Ważna jest również odpowiedź na pytanie, czy chcemy zainwestować w opony na 1 rok, czy też na dłużej. Warto wziąć pod uwagę ich głośność i to czy nam to przeszkadza czy też nie ma to dla nas znaczenia.

Iwona Karamuz- właścicielka firmy POLGUM w Mikołowie
Jej firma zajmuje się sprzedażą, wymianą oraz serwisem opon do samochodów osobowych, ciężarowych i ciągników.


Rozmowę przeprowadziła Iwona Tyrna-Łojek właścicielka marki "Kultura sukcesu" oraz firmy szkoleniowej AKREO, założycielka Klubu Kobiet Biznesu "Kultura Sukcesu".

Brak komentarzy


Napisz komentarz

Obrazek Captcha