Perfekcjonizm w latach 80. XX wieku był uważany jako coś z czym należy walczyć i przeciwdziałać wszelkim jego objawom. Dzisiaj już wiemy, że wszystko zależy od tego czy mamy do czynienia z perfekcjonizmem konstruktywnym czy destruktywnym.

Muszę przyznać, że książka Malwiny Hańczak „Siła niedoskonałości” w bardzo przejrzysty sposób prezentuje oraz  uporządkowuje wiedzę na temat perfekcjonizmu. Na początku każdego rozdziału czytelnik znajduje zapowiedź tego, na co może liczyć na kolejnych stronach książki. Autorka zadaje wiele pytań na które warto sobie odpowiedzieć, aby ocenić stanu osobistego perfekcjonizmu.

Możemy dowiedzieć się w jaki sposób postępowanie rodziców wobec dzieci wpływa na kształtowanie się perfekcjonizmu od najmłodzszych lat. Przeczytamy również o tym jak pracodawcy traktują osoby owładniętych perfekcją działania. Autorka proponuje wiele rozwiązań, które można wprowadzić od zaraz. Każdy rozdział zakończony jest solidnym podsumowaniem.

Z książki-poradnika można korzystać na wiele sposobów. Znajdziemy tu wiedzę na temat perfekcjonizmu, testy diagnozujące, pytania coachingowe, studium przypadków oraz konkretne narzędzia do wykorzystania np. podczas warsztatów.

W moim odczuciu, książka może zainteresować naprawdę wielu różnych odbiorców od tych którzy chcieliby się zdiagnozować poprzez tych, którzy pragną rozpocząć pracę nad zmianą w swoim życiu i ustawieniem perfekcjonizmu na właściwe tory działania.  

Tytuł:

„Siła niedoskonałości. Dlaczego perfekcyjnie nie zawsze oznacza najlepiej? ”


Autor

Malwina Huńczak