Na polskim rynku wydawniczym ukazała się nowa książka Robina Dreekea, którą przeczytałam w błyskawicznym tempie podczas świąt wielkanocnych.  Przede wszystkim dlatego, że jest napisana w lekki i przystępny sposób a podejmowane zagadnienia bardzo mnie interesują.
 
W każdym rozdziale autor omawia po jednym sposobie budowania satysfakcjonujących relacji z ludźmi. Podaje bardzo dużo przykładów z życia wziętych opisując krok po kroku sposób w jaki można dojść do obranego celu czyli nawiązywania nowych kontaktów. Sam opis takich sytuacji zachęca do działania z wykorzystaniem zasugerowanych technik.

Można też z powodzeniem w tej umiejętności się doskonalić ponieważ kolejność porad tak została dobrana, aby zacząć od tych łatwiejszych a następnie przechodzić kolejne etapy samodoskonalenia. Opanowane technik umożliwiają łączenie ich ze sobą, aby osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

Książka jest wręcz idealna dla osób potrzebujących motywacji do takiego typu działania i zorganizowania całego procesu jakim jest zjednywania sobie ludzi. To bardzo prosto napisana instrukcja w jaki sposób podejść do nieznajomego, zagadać, poprowadzić satysfakcjonującą rozmowę i utrzymać kontakt. Dowiemy się również czego ludzie potrzebują, co im sprawi przyjemność i co my możemy zrobić by sprostać ich oczekiwaniom.

Od 22 lat jestem trenerką rozwoju osobistego i zawodowego. Prowadzę treningi umiejętności interpersonalnych. Zdobyłam również doświadczenie jako trenerka mentalna grupy sportowców.  Omawiane w książce treści są mi bardzo dobrze znane począwszy od teorii poprzez praktyczne rozwiązania. Co ciekawe również wykorzystywane w FBI. Podobnie jak autor książki uważam, że  opisane sposoby postępowania w kontaktach międzyludzkich w większości przypadków są skazane na sukces.

Wystarczy tylko z nich skorzystać trzymając się załączonych wskazówek. Dodatkową wartość książki stanowią rozpisane konkretne ćwiczenia, które warto wykonać osobiście, aby rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne z drugim człowiekiem. Takie ćwiczenia można „przerobić” samemu lub też wykorzystać je jako narzędzia szkoleniowe podczas warsztatów czy treningów. Książkę „Jak zjednywać sobie ludzi. Radzi agent FBI” rekomenduję nie tylko do przeczytania, ale również zastosowania w praktyce kolejnych zasad i wykonania ćwiczeń.

Zapraszam do przeczytania recenzji poprzedniej książki tego samego autora.
Jak czytać ludzi. Radzi Agent FBI", Robin Dreeke, Cameron Stauth

Recenzje napisała : dr Iwona Tyrna-Łojek - właścicielka marki Kultura Sukcesu 

Tytuł:

„Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI. ”


Autor

Robin Dreeke