Czy wierzycie w moc sprawczą kartki papieru ze zdaniami, które wcześniej zapisaliście i zaglądacie do nich każdego dnia? Nie chodzi tu o listę zakupów czy spraw do załatwienia a o AFIRMACJE, które mają olbrzymią moc sprawczą.
Są bardzo skutecznym narzędziem do programowania naszej podświadomości. W czasach pandemii i izolacji społecznej są również bardzo pomocne. Warto sięgnąć po afirmację, aby wzmocnić sobie.
Pracuje z afirmacjami od ponad 25 lat, ucząc moich klientów ich konstruowania oraz pracy z nimi. Sama też z nich korzystam. Moje doświadczenie pozwala mi na sformułowanie tezy ,że tylko te afirmację nie działają skutecznie, które:
- w ogóle nie zostały zapisane
- były opracowane w niewłaściwy sposób
- zabrakło systematyczności w pracy z nimi
- nie jesteśmy jeszcze gotowi na pisanie afirmacji
- od początku byliśmy na NIE lub ktoś nas do tego przymusił, a my ze wszystkich sił staramy się udowodnić, że to nie ma sensu, nie jest dla mnie
Czym są afirmację?
Afirmacje to proste, pozytywne zdania, zapisywane w formie twierdzącej w czasie teraźniejszym. Powtarzane regularnie na głos lub w myślach kształtują naszą podświadomość i wywołują identyfikacje z zapisaną treścią. Wykorzystują mechanizm autosugestii w celu wzmocnienia akceptacji zapisanych zdań.
Cele afirmacji:
- przyciąganie tego czego pragniemy
- wzmocnienie wiary w siebie i swoje możliwości
- wspomaganie realizacji marzeń i celów
Zanim ukształtujesz swoje afirmację odpowiedz na pytania:
- Na czym ci najbardziej zależy?
- Co chcesz osiągnąć ?
- Jakie masz marzenia i cele ?
- Jakie masz problemy (obawy, lęki,ograniczenia)?
- Co cię powstrzymuje od działania, czego się obawiasz? (co jest przeciwieństwem tego stanu rzeczy)
Zdania afirmacyjne powinny być:
- krótkie, proste, jednoznaczne, autentyczne i przemawiające do nas. Stanowią rodzaj komunikatu od siebie „ Jestem…”, „Zdobywam…”.
- dla wzmocnienia informacji oprócz skonstruowania zdania w pierwszej osobie liczby pojedynczej można dodać jeszcze nasze imię „Ja Iwona, jestem…”
Warunki skuteczności:
- afirmację zapisujemy odręcznie na kartce papieru
- zdania z kartki odczytujemy co najmniej dwa razy w ciągu dni. Pierwszy raz bezpośrednio po wstaniu z łóżka, a potem koniecznie przed zaśnięciem.
- afirmację odczytujemy przez miesiąc lub dłużej (kwestia bardzo indywidualna),aż do momentu, gdy odczujesz zmiany w twoim życiu o których mowa w zdaniach.
Uwagi:
Afirmację możesz również pisać na małych karteczkach i przyklejać np. na ścianach. Ważne jednak, aby mieć je blisko siebie.
Możesz również je nagrać i systematycznie odsłuchiwać. Wybierz metodę pracy z afirmacjami , która dla ciebie jest najbardziej skuteczna.
Porady udzieliła dr Iwona Tyrna-Łojek
W razie pytań lub wątpliwości w jaki sposób poprawnie napisać afirmację i jak z nimi skutecznie pracować zapisz się na konsultacje indywidualną . Spotkania prowadzimy również online.
kontakt@kulturasukcesu.pl
Brak komentarzy