Iwona Tyrna-Łojek
Jesteśmy w Twoim salonie mebli biurowych. Rozglądam się dookoła i od razu nasuwa mi się pierwsze pytanie: co wyróżnia nowoczesne meble biurowe?
 
Aniela Czerner
Nowoczesne meble biurowe, w naszym rozumieniu przede wszystkim powinny być dopasowane do potrzeb klienta. Dobrze też, by były ergonomiczne, czyli takie, które zapewniają najlepsze dopasowanie do cech fizycznych osób z nich korzystających. To właśnie gwarantuje np. system stand-up zastosowany w naszych meblach.

I.T-Ł
Zdążyłam się już zapoznać z tym systemem. To świetne rozwiązanie. Blat biurka, który jest regulowany. Dzięki temu można pracować przy nim siedząc lub stojąc. To rozwiązanie jest naprawdę wygodne.

 
Jak to jest z meblami biurowymi, czy ulegają modzie jakimś ogólnie przyjętym trendom? Dotyczącym np. kształtu czy kolorystyki.

A.Cz.
Ponad 20 lat temu, kiedy zaczynałam swoją przygodę w branży mebli biurowych, bardzo modny był kolor czarny. Obecnie dominują barwy jasne, szczególnie biel. Preferowana wielkość biurka także uległa zmianie. Kiedyś jego powierzchnia musiała być bardzo duża, aby pomieścić monitor starego typu i komputer z dużą ilością okablowania. Dzisiaj potrzebujemy niewiele miejsca na komputer, który zazwyczaj jest przenośny. Jeśli mówimy o detalach, to np. w zakresie szaf i kontenerów obecnie odchodzi się od tradycyjnych uchwytów. To, co w temacie nowoczesnego designu wyróżnia nasze produkty to technologia bezspoinowa, dzięki której meble są trwalsze w użytkowaniu oraz zdecydowanie lepiej się prezentują.

I.T-Ł
Wymień proszę kilka rzeczy bez których nie może się obejść nowoczesna przestrzeń biurowa.

A.Cz.
Takim niezbędnikiem zdecydowanie są ergonomiczne biurko oraz fotel obrotowy. Ergonomia w filozofii mikomax smart office przejawia się w szerokiej możliwości personalizacji mebli. Takie dopasowanie otoczenia do cech fizycznych pracownika, pozwala znacznie zwiększyć komfort jego pracy, za czym niezaprzeczalnie podąża jego zwiększona produktywność i satysfakcja. Sprzyjają temu również tzw. strefy chillout co raz częściej pojawiające się w przestrzeniach biurowych.

I.T-Ł
Zaproponowałaś mi „zamknięcie się” w kabinie. Faktycznie było cicho i wygodnie. W takich warunkach można pracować ale i wypocząć.  Proszę powiedz coś więcej na ten temat.  
 
A.Cz.
To taki system „sprytnych” kabin pod nazwą #HUSH Family, proponowany w kilku wariantach: #HUSH Meet przeznaczony do spotkań formalnych, #HUSH Meet Open do nieformalnych, #HUSH Meet Closed do spotkań poufnych, #HUSH Work do pracy indywidualnej oraz #HUSH Phone do komfortowego prowadzenia rozmów telefonicznych.
Tego typu „kabiny” można ustawić w dowolnym miejscu, np. powierzchniach Open Space, bibliotekach czy lotniskach. Świetnie sprawdza się również na różnego rodzaju targach i wystawach. Jest to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które, podążając za filozofią smart office, zostało stworzone z myślą o potrzebach nowoczesnego biura i jego użytkowników.

I.T-Ł Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas.
 

Rozmowę przeprowadziła Iwona Tyrna-Łojek właścicielka marki "Kultura sukcesu" oraz firmy szkoleniowej AKREO, założycielka Klubu Kobiet Biznesu "Kultura Sukcesu"