Iwona Tyrna-Łojek
Pamiętasz jak się poznaliśmy? Byłam wówczas trenerem mentalnym oraz coachem w Klubie sportowym 06 Kleofas w Katowicach-Załężu.

Łukasz Wawrzyczek
Jako młody 18 letni chłopiec, a zarazem młody pięściarz pojawiłem się w drużynie bokserskiej Kleofas 06 Katowice. Wówczas drużyna nie bardzo chciała mnie wziąć do swojego teamu, gdyż nie mieli pieniędzy. Zostałem więc zawodnikiem rezerwowym, a Klub dawał mi pieniądze jedynie na przejazd koleją. Klub wówczas zatrudnił ciebie jako coacha, trenera mentalnego i tak się poznaliśmy. Muszę przyznać, że wówczas coaching był  dość młodym kierunkiem dopiero co rozwijającym się w sporcie.

ITŁ
Tak, to prawda. Brałam udział w konkursie na stanowisko trenera mentalnego pięściarzy 06 Kleofas. Pamiętam, jakby to było dziś. Nie miałam wówczas żadnego doświadczenia w pracy ze sportowcami. Powiedziałam, że mam serce do tej pracy, chcę się uczyć, rozwijać i zdobywać doświadczenie. I dostałam tę pracę.

ŁW
Pamiętam, że od razu złapaliśmy świetny kontakt.  Duży wpływ na moją karierę sportową miało życie prywatne i to co działo się w mojej głowie. Najbardziej utkwiło mi w pamięci to, że podczas pracy z tobą, potrafiłaś wskrzesić wiarę we mnie i moje możliwości bokserskie.
Pamiętam jaki roztrzepany przyszedłem na nasze pierwsze spotkanie… Nie umiałem się skupić choćby na jednym zdaniu.

Ty potrafiłaś mnie uspokoić i ukierunkować moje myśli. Dzięki naszej współpracy wygrałem wiele ważnych dla mnie walk. Między innymi trafiłem do kadry narodowej seniorów przed olimpiadą Ateny 2004. Pamiętam także jak bardzo mnie motywowałaś i sprawiłaś, że ja  wierzyłem bardzo w siebie.

ITŁ
Porozmawiajmy teraz o Twoich osiągnięciach sportowych, bo było ich naprawdę wiele i jest czym się pochwalić.

ŁW
Podczas mojej 20 letniej kariery bokserskiej udało mi się zdobyć młodzieżowego Mistrza Polski 2003, wspanialy finał z Damianem Jonakiem. Również w 2003 roku drużynowy Mistrz Polski z drużyną PKB Poznań. W 2004 roku Vice Mistrz Polski Seniorów. Bilans walk amatorskich 220 walk - około 185 wygranych 20 przegranych 15 remisów. Już jako zawodowiec zostałem Zawodowym Mistrzem Polski International World Champion WBF Bilans to 26 walk wygranych, 3 przegrane oraz 2 remisy.


ITŁ
Super, gratuluje Ci z całego serca. Te osiągnięcia sportowe to po prostu cały TY, ponieważ zawsze miałeś serce do walki i potrafiłeś pracować nad sobą. Teraz to Ty sam jesteś trenerem i coachem, w jaki sposób pracujesz?   

ŁW
Dzisiaj po 20 latach sam pracuję jako trener z młodzieżą i nie tylko. Wiem jedno, każdy człowiek jest inny i do każdego muszę mieć indywidualne podejście. Nie mogę wszystkich traktować tak samo. Przede wszystkim staram się poznać psychikę danego zawodnika, czy jest silna czy słabsza i wtedy ustalam dany wzór jak będę współpracował.

Pracuję na wyspie Jersey pomiędzy Francją a Anglią. Jest to piękna wyspa, ze wspaniałymi plażami, klifami oraz słynąca z raju podatkowego. Pracuje tam w jednym z klubów sportowych „LH Fitness Club”.

Pracuję sam dla siebie, jestem  tzw. freelancerem. Mam około 25 regularnych indywidualnych klientów, którzy między innymi przygotowują się do walk amatorskich, do „white-collar boxing”. Mam także jednego zawodowego boksera oraz kilka Pań, które chcą sobie poprawić sylwetkę oraz stracić parę kilogramów. Do tego mam dwie klasy bokserskie, na które przychodzi około 20 ludzi. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę się realizować jako trener, bo robię to co kocham, lubię i potrafię. Nie sądziłem, że kiedyś zostanę trenerem i nie tylko bokserskim.


Myślę że nasza współpraca ukształtowała moją psychikę rąk. W moim życiu zawodowym i prywatnym nigdy się nie poddaję. Zawsze walczę do końca a porażki tylko mnie bardziej motywują.

ITŁ
Dziękuję za rozmowę i cudowne spotkanie po latach. Mam nadzieję, że niebawem się znowu spotkamy.

Rozmowę przeprowadziła dr Iwona Tyrna-Łojek właścicielka marki "Kultura sukcesu" oraz firmy szkoleniowej AKREO, założycielka Klubu Kobiet Biznesu "Kultura Sukcesu"