1. Czym tak naprawdę jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która zajmuje się profilaktyką  stanu skóry a także pozwala  na nieinwazyjne korekty niedoskonałości. Dotyczy to zarówno problemów wrodzonych jak i nabytych. W ramach upływu lat starzeje się zarówno skóra jak i tkanki podskórne, mięśnie i kości.
Medycyna estetyczna wykorzystuje takie zabiegi, które mają możliwość te procesy zahamować lub nawet odwrócić.

2. W czym Ty się specjalizujesz?

U mnie w gabinecie można wykonać większość manualnych zabiegów estetycznych. Specjalizuje się w zabiegach naturalnej autologicznej odbudowy skóry i modelowania twarzy. Naturalne metody odmładzania to zabiegi z wykorzystaniem naszych własnych mocy regeneracyjnych organizmu, począwszy od znanego wszystkim osocza a skończywszy na komórkach macierzystych i koncentratach czynników wzrostu. Natomiast modelowanie to tak naprawdę dwie opcje. Jedna to odtworzenie młodzieńczych proporcji twarzy. Polega na uzupełnieniu utraconego „stelażu” tkankowego, z ewentulanym usunięciem zmarszczek, Druga natomiast, to wszelkie niechirurgiczne metody poprawiania niedoskonałości. Modelowanie nosa, owalu, cofniętej brody, wyrównanie asymetrii, ale też klasyczne modelowanie ust.

3. Jak uniknąć efektu „przerysowania” twarzy jaki niestety dość często możemy zaobserwować u celebrytów?

Umiar musi zachować zarówno lekarz jak i pacjent, Słowo „estetyczny” ma oznaczać piękno i naturalność, a nie karykaturę. Nie musimy pozbywać się zmarszczek za wszelka cenę, bo piękno nie ma wieku.  Celem zabiegów ma być przywrócenie świeżego wyglądu, a nie koniecznie jego zmienianie.

Grażyna Walkowicz - lekarz medycyny estetycznej, wykładowca SWSM na kierunku medycyna estetyczna, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej PTL, właścicielka Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Med-Beauty ul. Bohaterów Monte Casino 1 w Katowicach. .

Rozmowę przeprowadziła Iwona Tyrna-Łojek właścicielka marki "Kultura sukcesu" oraz firmy szkoleniowej AKREO, założycielka Klubu Kobiet Biznesu "Kultura Sukcesu"