1. W Twoim przypadku, kiedy pojawiło się  zainteresowanie wykonywaniem makijażu innym osobom?

Moja profesjonalna przygoda z makijażem rozpoczęła się parę miesięcy temu, natomiast już od młodych lat nie miałam problemu z malowaniem siebie lub innych  zawsze sprawiało mi to dużo frajdy i postanowiłam zająć się makijażem zawodowo.

2. Co poradziłabyś Paniom, które same robią makijaż?

Przede wszystkim najważniejszy jest dobór podkładu, nie powinien się odróżniać od naszego naturalnego koloru skóry. Możemy najskuteczniej sprawdzić to za pomocą nałożenia odrobiny podkładu na dolną cześć żuchwy. Podkład powinien się wtopić i tworzyć jednolitą całość. Kolejną radą jest to aby panie pamiętały o dokładnym blendowaniu (rozcieraniu) za pomocą pędzla lub beauty blendera (gąbka) zaaplikowanych kosmetyków takich jak: róż, bronzer, rozświetlacz w kamieniu. Aby miejsca w których zostały zaaplikowane w/w produkty  nie odróżniały się, a tym samym dawały naturalny efekt. Każda z nas ma inne gusta o których się nie dyskutuje, ale moje drogie Panie proszę pamiętać jeżeli mamy mocny makijaż oka nie aplikujemy ciemniej szminki.

3. Jakie są obecne trendy w makijażu?

Trendy na wiosnę i  lato 2017 /2018 to przede wszystkim duży nacisk na naturalność, rozświetlenia i nawilżoną cerę. Taki efekt możemy uzyskać za pomocą aplikowania rozświetlaczy.  Skupiamy się na podkreśleniu jednego akcentu: np. usta, oko, okolice pod okiem. Kolory które są modne w tym sezonie są żywe i dodają pozytywnej energii: zieleń,  żółty, czerwień, niebieski i rożnego rodzaju brokaty.

Renata Skowrońska

Makijażystka, wykonuje makijaże na każdą okazję, w zależności od potrzeb.
Używa kosmetyków marki Arbonne (vegańskie , koszerne , bio, naturalnego pochodzenia)
Ukończyła szkołę Biar Beauty Group na 1 i 2 stopniu.


Rozmowę przeprowadziła Iwona Tyrna-Łojek właścicielka marki "Kultura sukcesu" oraz firmy szkoleniowej AKREO, założycielka Klubu Kobiet Biznesu "Kultura Sukcesu".